V Soulu vyrostl nový super mrakodrap: Je pátý nejvyšší na světě

07.04.2017 - Martin Reichman

Nový super mrakodrap není nejvyšším na světě, přesto má v rukávu řadu rekordních statistik

Lotte World Tower, jak se nová supermoderní 554,5 metru vysoká stavba nazývá, má 123 pater. Ve 118. patře nabízí nejvyšší prosklený ochoz na světě. Procházka po něm není nic pro lidi trpící závratí – pod bezpečnostním sklem se návštěvníkům otevírá propast hluboká půl kilometru!

Prosklená vycházka ale není zdaleka posledním „nej“ nové dominanty Soulu. V 85. patře se nachází nejvýše položený plavecký bazén a budova se může pochlubit i nejrychlejším výtahem na světě. Kromě tradičních prostorů je součástí Lotte World Toweru také koncertní síň pro dva tisíce diváků, obří podmořské akvárium, několik kinosálů a obřích tržnic.

Mrakodrap, jehož výstavba odstartovala v roce 2011, je nejen nejvyšší budovou Soulu ale i celé Jižní Koreje. Architektura stavby je založena na štíhlém kuželu s jemně zaoblenými stranami a exteriér barevných oken čerpá inspiraci z korejské keramiky.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: The Skyscraper Center, BloombergDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti
Zajímavosti

Kynutý houskový knedlík, jedna z klasických českých příloh k masu a omáčkám.

Historie

CAPSTONE na orbitě Luny

Vesmír

Sebevražda je 10. nejčastější příčinou úmrtí v USA. 

Věda

Pro vysoký vzrůst liliovníku a podzimní zbarvení listů jej v Americe někdy nazývají žlutý topol (Yellow Poplar). (foto: Wikimedia Commons, AndyScottCC BY-SA 4.0)

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907