Reklama


V srdci Karibiku vzniklo první letovisko určené výhradně XXL turistům

01.11.2017 - Zuzana Rychlá

Na běžných plážích a v prázdninových resortech musí tlouštíci často čelit úsměškům a kritickým pohledům. V karibském letovisku se cítí jako ve vysněném XXL ráji


Reklama

Karibský ostrůvek Eleuthera se stal útočištěm pro turisty s nadváhou. Zdejší The Resort funguje už druhým rokem a daří se mu náramně. Netradiční letovisko je dílem podnikatele Jamese Kinga, který nápad nosil v hlavě 14 let.

„Před mnoha lety jsem byl svědkem situace, kdy jeden ze zákazníků hotelu v Marylandu rozsedl hotelové křeslo. Jako by nestačila trapnost oné situace, klient byl přinucen hotelu zaplatit 150 dolarů za zničený nábytek,“ vzpomíná dnes úspěšný provozovatel letoviska pro XXL návštěvníky.

Karibský XXL ráj

Svůj prázdninový resort otevřel James před dvěma lety a na nezájem zákazníků si nemůže stěžovat. „Přibližně 60 % klientů přijíždí ze Spojených států, zejména pak z okolí New Yorku. Zbytek tvoří turisté z celého světa. Velké množství lidí k nám jezdí z Evropy, především z Velké Británie a ze Španělska,“ bilancuje James King.

Nejde ale jen o skladbu klientů, velikosti a proporcím zákazníků bylo přizpůsobeno takřka vše – od architektonického řešení až po hotelové vybavení. Dveře pokojů jsou širší, než je běžné, rámy postelí a židlí jsou větší a vyztužené ocelí. Bytelnější jsou i hotelové toalety. O hosty se v letovisku stará speciálně vyškolený personál.

Karibský XXL ráj má ale jeden háček – resort v současnosti přijímá jen skupinové rezervace. „Z počátku jsme přijímali i jednotlivé klienty, po čase se ale ukázalo, že klientům nově příchozí vadí. Nyní proto bereme jen skupiny.“ Ani samotáři ale nemusejí zoufat, na nedalekém Kočičím ostrově plánuje King v brzké době vybudovat nový XXL resort, který má sloužit právě jednotlivým návštěvníkům. 

  • Zdroj textu:

    The Independent, The Sun, New York Post

  • Zdroj fotografií: Facebook | The Resort

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Společný systém tří horských železnic – Dárdžiling, Kalka-Shimla a Nilgiri – je od roku 2008 zapsán na seznamu UNESCO.

Zajímavosti

Vilém s posledními dvěma manželkami Annou Marií a Polyxenou

Historie

Prototyp vesty AstroRad a kosmická loď Orion

Vesmír

Mládě žirafy zambijské - Samci tohoto druhu jsou s věkem stále tmavší

Příroda
Věda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907