V Thajsku přistihli studenty se „špionážním“ vybavením při lékařské zkoušce

13.05.2016 - Stanislav Mihulka

Technologie, které známe spíše z filmů o Jamesi Bondovi, jsou definitivně realitou – v Thajsku budoucí medici podváděli s pomocí kamery ukryté v brýlích a chytrých hodinek s výsledky testů


Reklama

Na jedné thajské univerzitě nedávné chytili studenty medicíny, kteří používali pokročilé „špionážní“ vybavení při skládání lékařské zkoušky. Měli k dispozici chytré hodinky s výsledky testů, a také kameru zabudovanou v brýlích.

TIP: Američtí vědci zjistili, že nejčastěji podvádí vědci z USA

Šlo o tři studenty, kteří skončili ve vězení. Jejich případ v Thajsku vzbudil velké pohoršení, hlavně kvůli tomu, že šlo o budoucí lékaře. Podobné případy ohrožují pověst celé medicíny. Zároveň se ale našlo nemálo komentářů, které studenty chválily pro jejich vynalézavost.

  • Zdroj textu:

    Interesting Engineering

  • Zdroj fotografií: Arthit Ourairat

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Útok na Pearl Harbor byl překvapivý úder japonského císařského námořnictva proti námořní základně Spojených států amerických v Pearl Harboru na Havajských ostrovech v neděli ráno 7. prosince 1941 (8. prosince v Japonsku).

Válka

Planeta obíhá kolem žhavého odhaleného jádra hvězdy podobné Slunci v malé vzdálenosti a její atmosféra je neustále rozrušována silným ultrafialovým zářením. Uvolněný plyn se formuje do disku kolem hvězdy a nakonec dopadá na povrch bílého trpaslíka.

Vesmír

Král ptáků přilétá 

Kategorie: Chování – ptáci
Autor: Audun Rikardsen, Norsko
Název: Přistání orla

Snímek z bezprostřední blízkosti mohl Nor Audun Rikardsen pořídit jen díky tomu, že nedaleko svého domu umístil na starou větev fotopast a naučil tam dravce sedat s využitím nastražené mršiny. Trvalo tři roky, než se mu podařilo zachytit dokonalý obraz. 

Zajímavosti

BolaWrap sváže člověka do vzdálenosti až 7,6 metru

Věda

Hadice na mořské houbě

Hadice (Ophiuroidea) patří mezi ostnokožce (Echinodermata). Tito mořští živočichové se živí detritem a nejčastěji mají velikost kolem tří centimetrů. Existují ovšem i druhy dorůstající až 60 cm. Sexuálně dospívají ve dvou letech života a dožívají se pěti let. Můžete na ně narazit ve všech mořích světa až do hloubek šesti kilometrů. Některé druhy dokáží tolerovat i brakickou vodu. Stejně jako příbuzné hvězdice mají úžasnou schopnost regenerace.

Příroda

Vilém II. Pruský (vpravo) měl k hraběti Eulenburgovi velmi blízký vztah.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907