Ve španělském Torrelodones zloději ukradli třímetrové lejno

09.06.2016 - Martin Reichman


Reklama

Obyvatelé španělského města Torrelodones, ležícího 30 kilometrů od Madridu se rozhodli vytáhnout do boje proti nezodpovědným pejskařům a jejich čtyřnohým miláčkům. Dvacetitisícové městečko se potýká s návalem psích exkrementů – podle organizátorů kampaně No Más Cacas (Žádná další lejna) žije ve městě okolo 6 tisíc psů, kteří denně vyprodukují zhruba půl tuny exkrementů. Část pejskařů ovšem po svých mazlíčcích na ulici neuklízí a náklady na úklid města se tak šplhají do závratných výšek.

Radnice se proto rozhodla upozornit na nezodpovědné chování pejskařů originálním způsobem – na centrální náměstí nechala nainstalovat třímetrové nafukovací lejno s tabulí informující obyvatele města o nákladech na úklid. Obří exkrement ovšem „zdobil“ náměstí jen necelé dva týdny, než jej neznámí zloději ukradli. Po pachateli kuriózní krádeže pátrá policie, radní ovšem neztrácejí smysl pro humor – pokud by prý psí exkrementy mizely z ulic stejně rychle jako ty nafukovací, byl by život v Torrelodones mnohem příjemnější.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: NO MÁS CACA | Facebook

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Analýza DNA téměř 800 pravěkých lidí ukázala, že příchozí na jih Británie mezi lety 1300 až 800 před naším letopočtem tvořili zhruba polovinu genetického původu pozdějších populací.

Zajímavosti

Mimas, nejmenší a nejvnitřnější z osmi hlavních měsíců Saturnu, může být dostatečně teplý, aby ukrýval globální vodní oceán.

Vesmír

Vlevo hlava jedné ze sfing Amenhotepa III., vpravo jedna z objevených soch bohyně války Sachmet.

Věda

Masaryk v Karlových Varech v roce 1931, jízda na koni patřila k jeho zálibám. Na prezidenta si stěžoval policejní ředitel Šlechta, že kluše při jízdě na koni přes koleje.

Historie

Stíhací letouny Sopwithy Camel připravené odstartovat k náletu na Tondern.

Válka

Motýl Greta oto žije ve Střední a Jižní Americe až po jižní oblasti Chile. Migruje však na velké vzdálenosti a byl pozorován až v Mexiku a Texasu.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907