Vědci našli místo, kde van Gogh namaloval svůj poslední obraz

29.07.2020 - Martin Reichman

Vědcům se 130 let po smrti malíře Vincenta van Gogha podařilo najít přesné místo, na němž namaloval svůj poslední obraz Kořeny stromu.

<p>Z pahorku v Auvers-sur-Oise se stala nová pamětihodnost. Nachází se jen asi 150 metrů od hostince Ravoux, kde malíř strávil poslední dva měsíce života.</p>

Z pahorku v Auvers-sur-Oise se stala nová pamětihodnost. Nachází se jen asi 150 metrů od hostince Ravoux, kde malíř strávil poslední dva měsíce života.


Reklama

Místo, kde obraz vznikl, našel náhodou ředitel muzea Wouter van der Veen díky více než sto let staré pohlednici, na níž byl zachycen kopeček s charakteristickými stromy a kořeny. Šlo o pahorek porostlý stromy a kořeny v Auvers-sur-Oise u Paříže. Odborníci muzea následně snímek porovnali s van Goghovým obrazem.

TIP: Revolver, jímž se asi zabil Vincent van Gogh, se vydražil za 4 miliony

„Na základě způsobu, jakým van Gogh pracoval, a po srovnání s jeho malbou, pohlednicí a dnešním stavem dané krajiny došli vědci k závěru, že s největší pravděpodobností jde o správné místo,“ řekl van der Veen.

Podle zástupců muzea van Gogh poměrně často maloval motivy ze svého nejbližšího okolí. Předpokládají, že Kořeny stromu namaloval v pozdním odpoledni. Ten samý den se postřelil a krátce poté zemřel.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Berínská zeď měřila 165 km (45 km na hranici Východního Berlína, 120 km čítala hranice mezi Západním Berlínem a Braniborskem).

Zajímavosti

Podle OSN závisí v současnosti na odsolené vodě zhruba 1 % obyvatel planety. Do roku 2025 by mohlo jít až o 14 % lidí. 

Zajímavosti
Historie

V polské vesnici Osłonki odkryli společnost s bohatými i chudými ze samotného počátku neolitu.

Věda

Shermany ve velkém využíval také Izrael.

Válka

O stavbě mešity rozhodl sám král Hassan II. V roce 1980 prohlásil, že chce dát Casablance velkou a krásnou budovu, na kterou bude město hrdé do konce časů.

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907