Vietnamský truhlář vyrobil pro syna repliku Bugatti Centodieci ze dřeva

14.03.2021 - Zuzana Rychlá


Reklama

U příležitosti 110. narozenin značky Bugatti vznikla v roce 2019 limitovaná edice hypersportu Bugatti Centodieci. Exkluzivitu vozu podtrhuje i výjimečná cena – superluxusní vozy z desetikusové kolekce Bugatti nabízelo za 8 milionů eur (v přepočtu přes 200 milionů korun). Jak ale ukazuje příběh šikovného truhláře z Vietnamu, astronomická cena nemusí být jediným měřítkem exkluzivity – pan Nong vyrobil pro svého syna zdařilou repliku Bugatti Centodieci. Na rozdíl od francouzské automobilky se ale obešel bez hi-tech materiálů. Jeho hypersport je celý vyrobený z dubového dřeva. Zatímco originál pohání přeplňovaná 8.0 litrová W16, vietnamská varianta si vystačila a jednoduchým elektromotorkem napájeným z baterie.

TIP: Kachna s vůní pryskyřice: Šikovný truhlář vyrobil plně funkční Citroën ze dřeva

Reklama

  • Zdroj textu:

    Ferrari Press Agency, Profimedia

  • Zdroj fotografií:

    Ferrari Press Agency, Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti
Revue

Zhruba polovina psů v experimentech odmítla záměrně špatnou radu cizího člověka. Jsou v tom lepší než lidské děti, makaci nebo šimpanzi.

Věda

Lady Caroline Lambová byla anglická šlechtična a spisovatelka. Byla milenkou George Gordona Byrona. Jejich vztah je námětem řady děl, například filmu Lady Caroline Lamb z roku 1972.

Historie

Přestože je zde jistá podobnost s párem Jupiter-Saturn, je třeba si uvědomit, že disk kolem hvězdy PDS 70c je asi 500krát větší než prstence Saturnu. 

Vesmír

Britské tanky Challenger 2 stále zůstávají také ve hře s tím, že je bude třeba modernizovat.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907