Vietnamský truhlář vyrobil pro syna repliku Bugatti Centodieci ze dřeva

14.03.2021 - Zuzana Rychlá


Reklama

U příležitosti 110. narozenin značky Bugatti vznikla v roce 2019 limitovaná edice hypersportu Bugatti Centodieci. Exkluzivitu vozu podtrhuje i výjimečná cena – superluxusní vozy z desetikusové kolekce Bugatti nabízelo za 8 milionů eur (v přepočtu přes 200 milionů korun). Jak ale ukazuje příběh šikovného truhláře z Vietnamu, astronomická cena nemusí být jediným měřítkem exkluzivity – pan Nong vyrobil pro svého syna zdařilou repliku Bugatti Centodieci. Na rozdíl od francouzské automobilky se ale obešel bez hi-tech materiálů. Jeho hypersport je celý vyrobený z dubového dřeva. Zatímco originál pohání přeplňovaná 8.0 litrová W16, vietnamská varianta si vystačila a jednoduchým elektromotorkem napájeným z baterie.

TIP: Kachna s vůní pryskyřice: Šikovný truhlář vyrobil plně funkční Citroën ze dřeva

Reklama

  • Zdroj textu:

    Ferrari Press Agency, Profimedia

  • Zdroj fotografií:

    Ferrari Press Agency, Profimedia
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Z nových střel středního doletu Pershing II měli Sověti velké obavy. Na snímku Pershing II odpalovaný z vojenské základny White Sands Missile Range v Novém Mexiku, listopad 1982. (foto: U.S. National Archives, CC0)

Válka
Revue

Ve dvacátých letech bylo auto považováno za velký luxus. Stálo totiž zhruba 20 000 korun a tedy  zhruba stonásobek měsíční mzdy. (foto: Škoda Auto, CC0)

Historie

Následky virových infekcí jsou zřejmě zdrojem mnoha obtíží ve vyšším věku, včetně vyššího rizika vzniku Parkinsonovy nebo Alzheimerovy choroby. (foto: Shutterstock)

Věda

Cena za litr nejkvalitnějšího ručně vyráběného arganového oleje se může vyšplhat až k šesti tisícům korun. (foto: Unsplash, Chelsea shapouriCC0)

Zajímavosti

Vizualizace erupce na magnetaru. (ilustrace: NASA's Goddard Space Flight CenterCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907