Víkend v pustině: Divoký pouštní večírek ve stylu Šíleného Maxe

30.09.2016 - Zuzana Rychlá

V samém srdci Mohavské pouště se minulý týden konal jeden z nejpodivnějších festivalů – již posedmé se sem sjeli fanoušci post-apokalyptických příběhů na akci nazvanou Wasteland Weekend 2016.


Reklama

Sedmý ročník přilákal více než 2 500 návštěvníků z především ze Spojených států i dalších částí světa. Akce je spojena se soutěžením, závoděním, bujarými pitkami, koncerty a tanečními párty ve stylu Šíleného Maxe. K vidění byly nejen bizarní kostýmy, ale i nápadité přestavby dopravních prostředků všeho druhu.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Profimedia, wastelandweekend.com

  • Zdroj fotografií: Profimedia, Domonick Giorgianni

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Než Zdena zjistila, co se děje s jejím tělem a duší, uběhlo mnoho let. Narodila se s rozštěpem šourku. Znamená to, že jeho pohlavní orgány se více podobaly ženským, ačkoliv byly mužské.

Zajímavosti

Potulná planeta s měsíce, na němž může být kapalná voda.

Vesmír

DiMaggigo poslední slova prý zněla: „Konečně zase uvidím Marilyn!“

Historie

Snímek z kalifornské Santa Clarity kde v listopadu 2019 šestnáctiletý střelec Nathaniel Berhow zabil dva studenty a další tři spolužáky postřelil.

Věda

Červeně vybarvené chloupky vylučují olej, žlutými oválky průduchů list dýchá.

Příroda

Sto tisíc křížů

Křesťanské poutní místo, ale také symbol odporu Litevců vůči okupačnímu sovětskému režimu. To je Hora křížů. Na uměle vybudovaný pahorek, který se nachází nedaleko litevského města Šiauliai, lidé první kříže vztyčili v první polovině 19. století na památku obětí polského listopadového povstání z roku 1831. I dnes sem poutníci přináší nové kříže a odhaduje se, že se jich na kopci tyčí již více než sto tisíc. (foto: Wikimedia Commons, Liilia MorozCC BY-SA 4.0)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907