Víkend v pustině: Divoký pouštní večírek ve stylu Šíleného Maxe

30.09.2016 - Zuzana Rychlá

V samém srdci Mohavské pouště se minulý týden konal jeden z nejpodivnějších festivalů – již posedmé se sem sjeli fanoušci post-apokalyptických příběhů na akci nazvanou Wasteland Weekend 2016.


Reklama

Sedmý ročník přilákal více než 2 500 návštěvníků z především ze Spojených států i dalších částí světa. Akce je spojena se soutěžením, závoděním, bujarými pitkami, koncerty a tanečními párty ve stylu Šíleného Maxe. K vidění byly nejen bizarní kostýmy, ale i nápadité přestavby dopravních prostředků všeho druhu.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Profimedia, wastelandweekend.com

  • Zdroj fotografií: Profimedia, Domonick Giorgianni

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pro zdravý rozvoj dětí je klíčová pestrá a vyvážená strava; zvládnout jim dodat vše potřebné při zachování veganských principů je velice náročné a bez spolupráce s odborníky může jít o hazard s jejich zdravím.

Zajímavosti
Historie

<h3>Americký symbol</h3><p>Pistole <strong>Colt 1911 v ráži .45 ACP</strong> je symbolem sama o sobě již po celé století. Speciální designový model opatřený vrstvou čtyřiadvacetikarátového zlata vznikl jako odkaz na 2. dodatek ústavy Spojených států, zaručující občanům právo držet a nosit zbraně i vytvářet milice. Její tvůrci omezili počet coltů na sto kusů pro každý stát USA a část zisku z jejich prodeje putuje na účet občanského sdružení, hájícího zájmy střelecké veřejnosti. Tento skvostný model je ovšem v současnosti beznadějně vyprodaný.</p>

Revue

Francis Arthur Rycroft se vyznamenal během první bitvy u El Alameinu, když se výrazně podílel na zničení silné nepřátelské pozice.

Válka

Vesmírný dalekohled Jamese Webba bude přibližně 7× citlivější než Hubbleův  kosmický teleskop (HST). (foto: NASA GSFC/CIL, Adriana Manrique GutierrezCC BY 2.0)

Vesmír

Odlomená kra A68A, obklopená menšími úlomky, 21. listopadu 2020.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907