Vítejte v Duháčkově: Chátrající čtvrť se změnila v pestrobarevný pastelkov

02.01.2018 - Zuzana Rychlá

Indonéský Kampung Pelangi býval šedivým místem plným polorozpadlých chatrčí a slumů. Změnit se to rozhodl 54letý Slamet Widodo. V rámci „ozdravného“ projektu sehnal tento ředitel střední školy barvy za 300 milionů rupií (v přepočtu necelých 500 tisíc korun) a společně s dalšími obyvateli městečka se pustil do práce. Každý z 230 domů dostal nový barevný kabátek. Duhovému řádění se nevyhnuly mosty, střechy, chodníky a další části infrastruktury. 

 Iniciátor celé akce věří, že novinka přiláká turisty a přinese nové pracovní příležitosti. Jak sám přiznává, nešlo o úplně původní nápad – podobnou výzdobou se mohou pochlubit i další indonéská městečka – Kampung Tridi a Kampung Kali Code. Pokud jde ale o rozsah výzdoby, nemá Kampung Pelangi konkurenci. Směle se tak může řadit k výběru nejbarevnějších měst světa.

Reklama

  • Zdroj textu:

    ArchDaily, Business Insider, Bored Panda

  • Zdroj fotografií: Instagram


Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vstupem USA do války přibyly na západní frontu statisíce vojáků, s jejichž pomocí se konečně podařilo zvrátit poměr sil a zajistit vítězství nad centrálními mocnostmi. (foto: Alamy)

Válka

Keltská polozemnice v archeoparku Nasavrky. (foto: Shutterstock)

Historie

Dospívající samec vydává při spatření člověka varovný výkřik. Dá se říct, že tento jedinec je usazen uprostřed „spižírny“. (foto: Shutterstock)

Příroda

Výzkumníci objevili dosud neznámou imunitní reakci uvnitř nosu, která bojuje proti virům způsobujícím infekce horních cest dýchacích. Další testy odhalily, že tato ochranná reakce je při nižších teplotách výrazně slabší – a to zvyšuje pravděpodobnost nákazy. (foto: Profimedia)

Věda

Osamělá akácie v roce 1961. (foto: Wikimedia Commons, Michel MazeauCC BY-SA 2.0)

Zajímavosti
Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907