Vítězkou soutěže Chajda roku je mladá Britka s koktejlovým barem

20.12.2021 - Vilém Koubek

Letošní soutěž o „chajdu roku“ vyhrála mladá Britka, která miniaturní stavení přetvořila ve stylový koktejlový bar

<p>Vítězka letošního ročníku soutěže Chajda roku (Shed of The Year) <strong>Danielle Zarb-Cousinová</strong> se svým Crème de Menthe – mentolově zbarveným koktejlovým barem ve stylu 70. let.</p>

Vítězka letošního ročníku soutěže Chajda roku (Shed of The Year) Danielle Zarb-Cousinová se svým Crème de Menthe – mentolově zbarveným koktejlovým barem ve stylu 70. let.


Reklama

Britové své zahradní domky, kůlny a chajdy zkrátka milují. Dokládá to i tradiční soutěž Chajda roku (Shed of The Year), které se od roku 2007 každoročně účastní stovky soutěžících. Na ty nejúspěšnější čeká vedle prestižního titulu i zajímavá finanční odměna – pro letošního vítěze měli organizátoři připravených 1 000 liber (v přepočtu zhruba 29 tisíc korun).

Počet soutěžících byl letos rekordní – do klání se zapojilo 331 adeptů, mezi nimiž nechyběly kůlny předělané na pohádkový zámek, podprsenkový butik, a dokonce ani pop-up hospoda. První místo však vybojovala 29letá Danielle Zarb-Cousinová se svým Crème de Menthe – mentolově zbarveným koktejlovým barem ve stylu 70. let.

TIP: Američan strávil šest let stavbou hobití nory: Výsledek rozhodně stojí za to!

Rok 2021 byl přitom pro Danielle náročný. Podle svých slov se letos rozešla se svým dlouholetým přítelem a musela se vrátit do domu svých rodičů v Essexu. Do toho se přidala koronavirová krize a lockdown. Aby přišla na jiné myšlenky, a aby měla v domě rodičů dostatek soukromí, pustila se Danielle do rekonstrukce zahradní kůlny původně určené k demolici. Díky jejímu nasazení vznikl na zahradě koktejlový bar ve stylu 70. let a šikovná kutilka si přišla na zajímavou odměnu. 

Přehled všech vítězných projektů soutěže Chajda roku najdete v galerii hlavního partnera soutěže.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Motýl Greta oto žije ve Střední a Jižní Americe až po jižní oblasti Chile. Migruje však na velké vzdálenosti a byl pozorován až v Mexiku a Texasu.

Příroda

Zařízení označovaná jako exosuits představují měkkou variantu podstatně robustnějších robotů.

Zajímavosti

Kočky jsou jedním z nejhorších invazních druhů dneška.

Věda

Nová vizualizace jedné z nejextrémnějších hvězd.

Vesmír

Loď Altalena přivážející zbraně pro Irgun se stala cílem palby vládních jednotek židovského státu. (kolorováno).

Válka
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907