Výbušná brambora: V továrně na chipsy našli granát z 1. světové války

24.03.2019 - Vilém Koubek

Továrna na chipsy musela přerušit provoz – mezi bramborami dovezenými z Francie se totiž objevil granát z první světové války

<p>Tragédií mohla skončit záměna brambory s německým granátem z 1. světové války. Právě ten objevili v hongkongské továrně na chipsy.</p>

Tragédií mohla skončit záměna brambory s německým granátem z 1. světové války. Právě ten objevili v hongkongské továrně na chipsy.


Reklama

Pyrotechnický tým hongkongské policie zasahoval v továrně na chipsy společnosti Calbee: Mezi bramborami importovanými z francouzských polí se totiž objevil prvoválečný německý granát. Byl natolik zrezivělý, že mezi vykopané hlízy snadno zapadl.

TIP: Plyšová hrozba: Zásah policistů proti nebezpečné šelmě skončil úlevou

Není jisté, zda se jednalo o nevybuchlou zbraň, či o granát, který někdo během války ztratil. Nicméně pyrotechnici na místě potvrdili, že je výbušnina stále funkční, a raději ji kontrolovaně odpálili.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jedním z velkých problémů trofejního lovu je fakt, že lovcům jde o velikost trofeje. K lovu jsou vybírány největší kusy, které mají nenahraditelnou genetickou hodnotu.

Příroda
Zajímavosti

Pilát Ponský ukazuje Ježíše davům na obrazu Ecce Homo od Antonia Ciseriho

Historie

Australský badatel Mark Meekan se žralokem obrovským

Věda

Zborcená a protažená galaxie NGC 7714 ze souhvězdí Ryb, po srážce s galaxií NGC 7715. Ve výřezu výtrysk z jádra galaxie TXS 2116−077 v infračerveném spektru.

Vesmír

Renault FT-17 představoval nejpokrokovější konstrukci prvoválečných tanků

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907