Vytrvalý dým: Padesátiletý Číňan zaběhl maraton s cigaretou v puse

28.02.2023 - Vilém Koubek

Čínský padesátník zaběhl maraton pod čtyři hodiny a své soupeře spolu se zbytkem světa šokoval tím, že celou trasu holdoval cigaretám


Reklama

Když se řekne maratonec, obvykle si představíme sportovce, který si zakládá na precizní technice, vytrvalosti a obecně zdravém životním stylu. Padesátiletý Čchen Pang-sien, přezdívaný „strejda Čchen“, nicméně reprezentuje naprostý opak popsaného stereotypu: Při závodech si totiž zapaluje jednu cigaretu za druhou. Přesto trať dlouhou 42 kilometrů zdolal za tři hodiny a dvacet osm minut, čímž překonal bezmála tisíc soupeřů.

TIP: Lékaři v Irsku vyjmuli ze žaludku ženy 55 spolknutých baterií

Nebylo to zdaleka poprvé, kdy „strejda Čchen“ předvedl podobný kousek. Podle stanice Sky News zaběhl téměř stejný čas i během maratonů v letech 2018 a 2019. Čínským médiím Čchen vysvětlil, že mu cigarety při běhu nepřekážejí a že mu naopak pomáhají bojovat s únavou. Nejbizarnější na celém příběhu kouřícího maratonce je skutečnost, že jde údajně o nekuřáka, který cigarety kouří jen při běhu.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jaderný test z 25. července 1946 (označovaný jako „B – Baker“) se vůbec poprvé v dějinách uskutečnil pod hladinou moře. Američané při něm spustili bombu do hloubky 27 metrů a odpálili; naráz se tak vzedmulo půl milionu tun vody a 50 z 92 lodí bylo rozmetáno na prach. (foto: Wikimedia Commons, Library of CongressCC0)

Zajímavosti

Pouštní krajina s mustatilem v popředí snímku. Na podobném místě nalezli archeologové sedm tisíc let staré obětiště obsahující lidské a zvířecí ostatky. (foto: PLoS ONE, Melissa KennedyCC BY-SA 4.0)

Věda

Hrající si slůňata – stále v bezpečné blízkosti dohlížejících samic. (foto: Marek Velechovský - se souhlasem k publikování)

Příroda

V bitvě u Hradce Králové, známé také jako bitva u Chlumu či u Sadové, se na obou stranách dohromady utkalo na 430 000 mužů. S výjimkou bitvy u Lipska v roce 1813 nebojovalo nikde jinde za celé 19. století víc vojáků. (ilustrace: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Argentinské kukuřičné pole s tváří Lionela Messiho. (foto: Profimedia)

Revue

Hvězdný terminátor představuje rozhraní mezi osvětlenou a neosvětlenou stranou planety. (ilustrace: University of California, Irvine, Ana LoboCC BY 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907