Lékaři v Irsku vyjmuli ze žaludku ženy 55 spolknutých baterií

19.01.2023 - Vilém Koubek

Žena z Irska spolykala rekordní počet tužkových baterií, které jí následně uvízly v břiše a přivedly ji až na chirurgii


Reklama

Rentgen v dublinské Nemocnici svatého Vincenta odhalil v břišní dutině 66leté ženy množství cizích objektů, načež se od ní lékaři dozvěděli, že jde o tužkové baterie. Ani jedna jí přitom neblokovala trávicí ústrojí, proto se odborníci rozhodli počkat, zda nevyjdou přirozenou cestou.

TIP: Litevští lékaři vyjmuli ze žaludku muže více než kilogram šroubů, hřebíků a dalších kovových předmětů

Během prvního týdne hospitalizace se však uvolnilo „pouhých“ pět článků a žena začala trpět bolestmi. Ukázalo se totiž, že žaludek, tažený dolů tíhou baterií, se roztáhl až do oblasti stydké kosti. Při následné operaci jí chirurgové vyjmuli z břicha rekordních 46 baterií. Čtyři další baterie, uvízlé v tlustém střevě, lékaři protlačili trávicím traktem, čímž se celkový počet vyjmutých baterií vyhupl na 55 kusů. Podle psychologů je polykání baterií sice neobvyklou, ale přesto známou formu sebepoškozování. Mnohem častější jsou ale případy, kdy barerii pozře malé dítě.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Z nových střel středního doletu Pershing II měli Sověti velké obavy. Na snímku Pershing II odpalovaný z vojenské základny White Sands Missile Range v Novém Mexiku, listopad 1982. (foto: U.S. National Archives, CC0)

Válka
Revue

Ve dvacátých letech bylo auto považováno za velký luxus. Stálo totiž zhruba 20 000 korun a tedy  zhruba stonásobek měsíční mzdy. (foto: Škoda Auto, CC0)

Historie

Následky virových infekcí jsou zřejmě zdrojem mnoha obtíží ve vyšším věku, včetně vyššího rizika vzniku Parkinsonovy nebo Alzheimerovy choroby. (foto: Shutterstock)

Věda

Cena za litr nejkvalitnějšího ručně vyráběného arganového oleje se může vyšplhat až k šesti tisícům korun. (foto: Unsplash, Chelsea shapouriCC0)

Zajímavosti

Vizualizace erupce na magnetaru. (ilustrace: NASA's Goddard Space Flight CenterCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907