Litevští lékaři vyjmuli ze žaludku muže více než kilogram šroubů, hřebíků a dalších kovových předmětů

11.10.2021 - Martin Reichman

Chirurgové v litevské nemocnici strávili přes tři hodiny záchranou života muže, který z neznámého důvodu za poslední měsíc spolkl více než kilogram kovových předmětů


Reklama

Do nemocnice v litevské Klajpedě dorazil muž, který si stěžoval na silnou bolest břicha. Rentgenové vyšetření následně ukázalo, že mužův žaludek je plný kovových předmětů všech tvarů a velikostí, včetně hřebíků, šroubů, matic a vrutů. Lékaři proto přistoupili k okamžité operaci, během které pacientovi vyjmuli ze žaludku více než kilogram kovových předmětů.

TIP: Žena spolykala 9 tisíc dolarů: Nechtěla se o ně dělit s partnerem

Cizí předměty v gastrointestinálním traktu nejsou pro chirurgy z Fakultní nemocnice v Klaipedě ničím neznámým. Množství vyjmutých předmětů ale tentokrát zaskočilo i ostřílené lékaře. „Nikdy jsem nic podobného neviděl,“ okomentoval zákrok jeden z lékařů.

Podle lékařů je zhruba 80 % cizích předmětů vyloučeno z těla přirozeným způsobem, 10 až 20 % vyžaduje endoskopický a méně než 1 % chirurgický zákrok. Ačkoliv chirurgický zákrok samotný není příliš komplikovaný, při takovém množství jde o život ohrožující stav. Důvody, proč kovové předměty polykal, muž lékařům nesdělil.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ladislav Hojer byl neobyčejně brutální. Části těl si nosil domů, kde se nad nimi ukájel. 7. prosince 1986 byl popraven v pankrácké věznici.

Zajímavosti
Věda

Observatoř ESO na vrcholu hory Cerro Paranal má ke hvězdám opravdu blízko. Výjimečně jasné a temné obloze severního Chile právě dominuje Jupiter.

Vesmír

Na snímku ze 4. srpna 2019 je Jevgenij Kočeškov během cvičení ruského námořnictva v Baltském moři. 

Válka
Zajímavosti

Mláďata v kapse  

Vačice bývají březí pouhých dvanáct či třináct dní, načež porodí i dvacet mláďat. Podobně jako u klokanů jsou však potomci nedovyvinutí, takže zalézají k matce do kapsy, kde jejich vývoj pokračuje. Z bezpečí se nehnou zhruba sto dní, a když už jsou na vak příliš velcí, vyšplhají se rodičce na záda a nechají se nosit. Samice pak mohou mít vlastní mladé zhruba v šesti až osmi měsících.

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907