Litevští lékaři vyjmuli ze žaludku muže více než kilogram šroubů, hřebíků a dalších kovových předmětů

Chirurgové v litevské nemocnici strávili přes tři hodiny záchranou života muže, který z neznámého důvodu za poslední měsíc spolkl více než kilogram kovových předmětů

11.10.2021 - Martin ReichmanDo nemocnice v litevské Klajpedě dorazil muž, který si stěžoval na silnou bolest břicha. Rentgenové vyšetření následně ukázalo, že mužův žaludek je plný kovových předmětů všech tvarů a velikostí, včetně hřebíků, šroubů, matic a vrutů. Lékaři proto přistoupili k okamžité operaci, během které pacientovi vyjmuli ze žaludku více než kilogram kovových předmětů.

TIP: Žena spolykala 9 tisíc dolarů: Nechtěla se o ně dělit s partnerem

Cizí předměty v gastrointestinálním traktu nejsou pro chirurgy z Fakultní nemocnice v Klaipedě ničím neznámým. Množství vyjmutých předmětů ale tentokrát zaskočilo i ostřílené lékaře. „Nikdy jsem nic podobného neviděl,“ okomentoval zákrok jeden z lékařů.

Podle lékařů je zhruba 80 % cizích předmětů vyloučeno z těla přirozeným způsobem, 10 až 20 % vyžaduje endoskopický a méně než 1 % chirurgický zákrok. Ačkoliv chirurgický zákrok samotný není příliš komplikovaný, při takovém množství jde o život ohrožující stav. Důvody, proč kovové předměty polykal, muž lékařům nesdělil.


Další články v sekci