Litevští lékaři vyjmuli ze žaludku muže více než kilogram šroubů, hřebíků a dalších kovových předmětů

11.10.2021 - Martin Reichman

Chirurgové v litevské nemocnici strávili přes tři hodiny záchranou života muže, který z neznámého důvodu za poslední měsíc spolkl více než kilogram kovových předmětů


Reklama

Do nemocnice v litevské Klajpedě dorazil muž, který si stěžoval na silnou bolest břicha. Rentgenové vyšetření následně ukázalo, že mužův žaludek je plný kovových předmětů všech tvarů a velikostí, včetně hřebíků, šroubů, matic a vrutů. Lékaři proto přistoupili k okamžité operaci, během které pacientovi vyjmuli ze žaludku více než kilogram kovových předmětů.

TIP: Žena spolykala 9 tisíc dolarů: Nechtěla se o ně dělit s partnerem

Cizí předměty v gastrointestinálním traktu nejsou pro chirurgy z Fakultní nemocnice v Klaipedě ničím neznámým. Množství vyjmutých předmětů ale tentokrát zaskočilo i ostřílené lékaře. „Nikdy jsem nic podobného neviděl,“ okomentoval zákrok jeden z lékařů.

Podle lékařů je zhruba 80 % cizích předmětů vyloučeno z těla přirozeným způsobem, 10 až 20 % vyžaduje endoskopický a méně než 1 % chirurgický zákrok. Ačkoliv chirurgický zákrok samotný není příliš komplikovaný, při takovém množství jde o život ohrožující stav. Důvody, proč kovové předměty polykal, muž lékařům nesdělil.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Laločníci na korálovém útesu

Věda
Reklama
Historie

7335 (1989 JA) patří do tzv. Apollonovy skupiny planetek – tak se nazývají vesmírné objekty obíhající kolem Slunce, jež v periodických intervalech míjejí oběžnou dráhu Země.

Vesmír

Sloní samice se s velkou oblibou pase na vodních rostlinách. V tomto případě pod dohledem dvojice kladivoušů afrických.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907