Z garáže profesionálního pilota se stal dokonalý letecký simulátor Boeingu 737

13.01.2017 - Zuzana Rychlá

Většina lidí má v garáži zaparkované auto. Mark Lowen z aglického Leighton Buzzardu v ní má Boeing 737. Přesněji řečeno letecký simulátor Boeingu 737


Reklama

„Létáme za každého počasí a z jakéhokoli letiště po celém světě“, říká o svém výcvikovém simulátoru Mark Lowen, která má s létáním 20letou praxi. Markův realistický simulátor je vybavený softwarem běžně používaným při oficiálním výcviku začínajících pilotů a nabízí nejrůznější letecké scénáře. Výhodou je, že k absolvování letu nejsou potřeba žádné přechozí zkušenosti. Proletět se s třicetitunovým dopravním kolosem tak mohou zkušení piloti i naprostí začátečníci.

  • Zdroj textu:

    BBC,Profimedia

  • Zdroj fotografií: BBC, Caters TV

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Přibližná rozloha kráteru Yarrabubba v australské pustině.

Věda

Rosomáci jsou stále loveni pro svou kožešinu. Huňatá srst, promaštěná přírodními oleji, totiž dokonale izoluje proti chladu a netvoří se na ní námraza.

Příroda

Plastová láhev se rozkládá až 200 let. Ročně jich přitom v oceánu skončí přes devět milionů tun.

Zajímavosti

Dosud nejvyšší rychlostí – 16,26 km/s, tj. 58 536 km/h – zamířila do kosmu sonda New Horizons, která pak v roce 2015 prolétla kolem Pluta. Přestože jí při startu nebyla udělena třetí kosmická rychlost, opustí Sluneční soustavu podobně jako Pioneer 10 a 11 či Voyager 1 a 2 – všechny totiž urychlil průlet kolem obřích planet.

Vesmír

Dovbušovi nebylo ani čtyřicet, když se stal vůdcem zbojnické bandy operující v rozsáhlé oblasti východních Karpat.

Historie
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907