Z outsidera celebritou: Unikátní hnědá panda velká se má k světu

18.10.2016 - Zuzana Rychlá

Každý ví, že pandy velké jsou černobílé. Pro sedmiletou pandu jménem Qizai to ale neplatí. Je pravděpodobně jedinou žijící pandou na světě, která je hnědobílá

Jako dvouměsíční, hladové a vyčerpané mládě ji našli pracovníci čínského parku Čching-ling (Qingling). Podle chovatelů ji opustila matka, což není ve světě pand příliš obvyklé. Dost možná za to mohlo zbarvení malé Qizai, které je výsledkem genetické mutace. Od roku 1985 zoologové zaznamenali pouze 5 pand s tímto zbarvením. Celkově přitom mimo zoologické zahrady žije 2 060 kusů pand.

Dnes je hnědá Qizai hotovou celebritou a má se čile k světu. Stokilový medvídek za den spořádá okolo 20 kilogramů bambusu. Chovatelé pro ni nyní hledají partnera. Dost možná tak Qizai již brzy nebude jedinou hnědou pandou velkou.

  • Zdroj textu:

    World Wildlife

  • Zdroj fotografií: ShutterstockReklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Studie zahrnula i DNA obyvatele Velikonočního ostrova

Věda

První léčebné centrum bylo v podzemí otevřeno v roce 1954. Teplota vzduchu se ve štole pohybuje od 37 do 41,5 °C. 

Zajímavosti

Nájezdy slonů afrických porosty „sodomského jablíčka“ těžce poznamenají. Vedle tlustokožců si s jedem žlutých plodů rostliny s vědeckým názvem Solanum campylacanthum poradí jen antilopy impaly.

Příroda
Vesmír

Galapážské souostroví tvoří osmnáct ostrovů větších než kilometr čtvereční. Na snímku leguán mořský Amblyrhynchus cristatus.

Zajímavosti

Vladislav II. Jagello a jeho čtyři manželky - Hedvika z Anjou, Anna Celjská, Alžběta z Pilicy a Sofie Litevská.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907