Za negativní recenzi musel k soudu: Soud vyhrál a vysoudil 27 tisíc dolarů

Studenta, který zveřejnil negativní hodnocení na sociálních sítích, zažalovala poškozená advokátní kancelář. Mladík soudní při vyhrál a firma mu nyní musí zaplatit 27 tisíc dolarů

05.12.2016 - Zuzana RychláZ nezaviněné automobilové havárie si texaský student Lan Cai odnesl několik zlomenin. Opilého řidiče, který havárii způsobil, se proto rozhodl zažalovat. Svou při svěřil místní advokátní kanceláři. Služby, které mu ale firma poskytla, nepovažoval za dostatečné a profesionální.

Se svým hodnocením přístupu advokátů se podělil na sociálních sítích. Na Facebooku a Yelpu zveřejnil několik statusů a negativních hodnocení, kde popsal své zkušenosti s právní kanceláří.

Smažte nebo plaťte

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Lan Cai byl pod hrozbou žaloby právní kanceláří vyzván k odstranění negativních komentářů. Mladík se ale nenechal zastrašit a spor tak musel rozhodovat texaský soud.

Ten dal mladíkovi za pravdu s tím, že jeho příspěvky se zakládají na pravdě a nemohly tak firmě způsobit škodu. Soudce také poukázal na skutečnost, že špatná zkušenost žalovaného rozhodně není první, která se v souvislosti s konkrétní advokátní kanceláří objevila. Firma nyní musí mladíkovi uhradit náklady soudního řízení a další poplatky ve výši 27 tisíc dolarů (v přepočtu okolo 660 tisíc korun).

Soudní pře, kterou absolvoval Lan Cai není ve Spojených státech ničím neobvyklým. Některé firmy si do smluvních podmínek dávají klauzuli, která pod hrozbou vysokých sankcí zakazuje zveřejňování negativních hodnocení. Praxe si už vyžádala pozornost amerických zákonodárců - zákon, který by tato smluvní ujednání jednou pro vždy zakázal prošel nedávno Kongresem a pro jeho uvedení v platnost chybí už jen podpis prezidenta Obamy.

  • Zdroj textu

    digitaltrends.com

  • Zdroj fotografií

    DigitalTrends


Další články v sekci