Zábava pro šachově fajnšmekry: Královská hra pro tři hráče

14.12.2017 - Zuzana Rychlá


Reklama

Fanouškům seriálu Teorie velkého třesku není třeba šachy pro tři hráče představovat. V jednom z dílů je zde představil Sheldon Cooper. Ani tento svérázný profesor teoretické fyziky ale nebyl (pro mnohé jistě překvapivě) prvním, kdo s myšlenou šachů pro tři hráče přišel. V roce 1984 tuto variantu královské hry světu představil floridský státní zástupce George Robert „Bob“ Dekle. Pokud vám jeho jméno nic neříká, pak vězte, že to byl právě „Bob“ Dekle, kdo vedl žalobu proti nechvalně známému sériovému vrahovi Tedu Bundymu.

TIP: Programátorská výzva: Milion dolarů za řešení „problému osmi královen“

Jak už to tak u mnoha příliš revolučních vynálezů bývá, až na experty a šachové fajnšmekry si Dekleho verze šachů pro tři hráče příliš pozornosti nezískala. Nyní se to pokouší změnit společnost z amerického Nashvillu.

Jejich nedávno představená verze 3 Man Chess se hraje na šachovnici se 144 políčky a vývojáři slibují, že si hra (až na nutná vylepšení) zachovává vše z původní tradiční verze. Hru firma nabízí za 50 $ (přibližně 1 000 korun) a k mání na stránkách vývojářů, a také na americkém Amazonu

  • Zdroj textu:

    Profimedia, 3manchess.com, Wikipedia

  • Zdroj fotografií: 3 Man Chess

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Most Çanakkale 1915 má v šesti pruzích spojit evropskou a asijskou část Turecka.

Zajímavosti

Lidské embryo

Věda

Dvojčata ve znaku rodu

Medvěd grizzly (Ursus arctos horribilis) je poddruhem medvěda hnědého. Barva srsti grizzlyho může být hnědá až narezavělá. Samci jsou mnohem mohutnější než samice, o které často bojují. Grizzlyové se páří v červnu, vajíčka se ale začnou vyvíjet až na podzim, kdy medvědice nashromáždí dost potravy, a k porodu dochází až v zimě – jedná se o tzv. latentní březost. Nejčastěji se rodí dvě medvíďata.

Příroda

Výron koronální hmoty je po erupci druhým nejsilnějším projevem sluneční aktivity.

Vesmír

Adolf Hoffmeister v Café les Deux Magots v Paříži v roce 1969. V pozadí kresba z vězení La Santé (1940) nazvaná Mon Avoir - barveno čokoládou, tabákem, špínou ze zdí a inkoustem.

Historie
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907