Zábava pro šachově fajnšmekry: Královská hra pro tři hráče

14.12.2017 - Zuzana Rychlá


Reklama

Fanouškům seriálu Teorie velkého třesku není třeba šachy pro tři hráče představovat. V jednom z dílů je zde představil Sheldon Cooper. Ani tento svérázný profesor teoretické fyziky ale nebyl (pro mnohé jistě překvapivě) prvním, kdo s myšlenou šachů pro tři hráče přišel. V roce 1984 tuto variantu královské hry světu představil floridský státní zástupce George Robert „Bob“ Dekle. Pokud vám jeho jméno nic neříká, pak vězte, že to byl právě „Bob“ Dekle, kdo vedl žalobu proti nechvalně známému sériovému vrahovi Tedu Bundymu.

TIP: Programátorská výzva: Milion dolarů za řešení „problému osmi královen“

Jak už to tak u mnoha příliš revolučních vynálezů bývá, až na experty a šachové fajnšmekry si Dekleho verze šachů pro tři hráče příliš pozornosti nezískala. Nyní se to pokouší změnit společnost z amerického Nashvillu.

Jejich nedávno představená verze 3 Man Chess se hraje na šachovnici se 144 políčky a vývojáři slibují, že si hra (až na nutná vylepšení) zachovává vše z původní tradiční verze. Hru firma nabízí za 50 $ (přibližně 1 000 korun) a k mání na stránkách vývojářů, a také na americkém Amazonu

  • Zdroj textu:

    Profimedia, 3manchess.com, Wikipedia

  • Zdroj fotografií: 3 Man Chess

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Velká část záběrů pochází ze záznamů námořních stíhacích letounů F-18 Hornet / Super Hornet. A jak tajemné stroje vypadají? Podle záběrů mají plochý, talířovitý tvar.

Zajímavosti

Postava za štítem s technologií Quantum Stealth zmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

Věda
Zajímavosti
Vesmír

Útočných děl StuG III vzniklo více než 9 250 či dokonce možná přes 10 000 kusů

 

Válka

Rezistentních infekcí nebezpečně rychle přibývá.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907