Zábava pro šachově fajnšmekry: Královská hra pro tři hráče

14.12.2017 - Zuzana Rychlá


Reklama

Fanouškům seriálu Teorie velkého třesku není třeba šachy pro tři hráče představovat. V jednom z dílů je zde představil Sheldon Cooper. Ani tento svérázný profesor teoretické fyziky ale nebyl (pro mnohé jistě překvapivě) prvním, kdo s myšlenou šachů pro tři hráče přišel. V roce 1984 tuto variantu královské hry světu představil floridský státní zástupce George Robert „Bob“ Dekle. Pokud vám jeho jméno nic neříká, pak vězte, že to byl právě „Bob“ Dekle, kdo vedl žalobu proti nechvalně známému sériovému vrahovi Tedu Bundymu.

TIP: Programátorská výzva: Milion dolarů za řešení „problému osmi královen“

Jak už to tak u mnoha příliš revolučních vynálezů bývá, až na experty a šachové fajnšmekry si Dekleho verze šachů pro tři hráče příliš pozornosti nezískala. Nyní se to pokouší změnit společnost z amerického Nashvillu.

Jejich nedávno představená verze 3 Man Chess se hraje na šachovnici se 144 políčky a vývojáři slibují, že si hra (až na nutná vylepšení) zachovává vše z původní tradiční verze. Hru firma nabízí za 50 $ (přibližně 1 000 korun) a k mání na stránkách vývojářů, a také na americkém Amazonu

Reklama

  • Zdroj textu:

    Profimedia, 3manchess.com, Wikipedia

  • Zdroj fotografií: 3 Man ChessDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907