Záchranáři osvobodili psa uvězněného tři roky v teplárenské potrubní síti

10.07.2017 - Zuzana Rychlá

Příběh, který na sociální síti zveřejnili pracovníci ukrajinského psího útulku, bere dech


Reklama

Na psí útulek v ukrajinském Nikopolu se s prosbou obrátila dívka jménem Lena. Útulek prosila o pomoc při záchraně psa, který podle jejích slov již tři roky žije v podzemní teplárenské síti. 

Dívka se snažila psa z podzemního komplexu dostat vlastními silami, vystrašený pes se ale vždy schoval a osvobodit se jej tak nedařilo. Tři roky se o uvězněného psa starala a do šachty mu shazovala jídlo. Lena žádala o pomoc místní úřady, známé, dobrovolníky i profesionální kynology. S žádostí o pomoc se obrátila i na Ministerstvo pro mimořádné události. Odpovědí jí ale bylo sdělení, že podobnými incidenty se úřad nezabývá.

Pomocnou ruku nakonec Lena našla v pracovnících psího útulku. Během komplikované záchranné operace se psa pojmenovaného podle ruského cara Alexandra II. podařilo z podzemní sítě vyprostit a dopravit ho do rukou veterinářů. Pes Alexander je podle jedné z pracovnic útulku relativně v pořádku, je jen velmi vystrašený.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Oddity Central

  • Zdroj fotografií: Facebook | Елена Омельченко

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kterým směrem utíkají prchající srny? Jedna z mnoha otázek, kterou si kladl česko-německý výzkumný tým.

Příroda
Zajímavosti

Černá skříňka Země vyroste na blíže neurčeném místě na ostrově Tasmánie. Designem se podobá populárnímu Špicberskému globálnímu úložišti semen v Norsku.

Věda

Bohatá úroda chilli papriček na palubě ISS v experimentu PH-04.

Vesmír

Hugh O’Flaherty (1898–1963) zachránil za druhé světové války v Římě tisíce ohrožených lidí.

Historie

<h3>Praktické dílo pouště</h3><p>Kočovný život v mongolských stepích provázejí každodenní obtíže v podobě měnících se teplot, písečných bouří a dalších nebezpečí. Proto tam spatřil světlo světa tradiční oděv, který je nejen estetický, ale i praktický. Základ krojů pro muže i ženy tvoří „dél“: Hedvábný plášť přiléhající k tělu může přitom zároveň posloužit jako přikrývka, polštář či stan. Především lovci se proti chladnému počasí chrání kožešinami. Dekorativní klobouky pak dokládají příslušnost ke kmeni.</p>

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907