Zachráněné Robinsonky: Dvojici žen našli námořníci po 175 dnech v Pacifiku

Dvě ženy, které byly na moři ztraceny skoro pět měsíců, zachránilo ve středu americké námořnictvo. Jennifer Appelová, Tasha Fuiavová a jejich dva psi byli nalezeni asi 1 400 kilometrů jihovýchodně od Japonska

29.10.2017 - Martin ReichmanDvojice žen vyrazila letos 3. května z Havaje směrem k 4 tisíce kilometrů vzdálenému pobřeží Tahiti. Na konci května se ale obě ženy dostaly do problémů – přestal jim fungovat motor jejich lodě a zbytek trasy se proto pokusily urazit plachtěním. Během plavby se ale odchýlily od kurzu a později došlo i k poškození hlavního stožáru jejich plachetnice. Aby nebylo problémů málo, přestalo jim fungovat i komunikační zařízení.

Po dvou měsících plavby otevřeným Pacifikem se ztracené ženy pokoušely upozornit na svou polohu vysíláním tísňového volání. Jejich vzdálenost od pevniny a námořních tras byla ale příliš velká. Po téměř pěti měsících na moři zahlédla ztracenou plachetnici tchajwanská rybářská loď, která kontaktovala pobřežní hlídku. Loď byla objevena asi 1 400 km jihovýchodně od Japonska, tedy tisíce mil daleko od Tahiti.

Obě ženy podstoupily lékařská vyšetření a prozatím zůstávají na palubě USS Ashland, dokud loď nedorazí do příštího přístavu. Podle amerického námořnictva přežily obě ženy díky zásobám sušeného zahrnujícího ovesné vločky, těstoviny a rýži. Na palubě měly také čističku vody.

  • Zdroj textu

    CNN

  • Zdroj fotografií

    U.S. NAVY


Další články v sekci