Reklama


Zachráněné Robinsonky: Dvojici žen našli námořníci po 175 dnech v Pacifiku

29.10.2017 - Martin Reichman

Dvě ženy, které byly na moři ztraceny skoro pět měsíců, zachránilo ve středu americké námořnictvo. Jennifer Appelová, Tasha Fuiavová a jejich dva psi byli nalezeni asi 1 400 kilometrů jihovýchodně od Japonska

Námořníci z lodi USS Ashland přijíždějí na pomoc Jennifer Appelové a Tashe Fuiavové
Námořníci z lodi USS Ashland přijíždějí na pomoc Jennifer Appelové a Tashe Fuiavové

Reklama

Dvojice žen vyrazila letos 3. května z Havaje směrem k 4 tisíce kilometrů vzdálenému pobřeží Tahiti. Na konci května se ale obě ženy dostaly do problémů – přestal jim fungovat motor jejich lodě a zbytek trasy se proto pokusily urazit plachtěním. Během plavby se ale odchýlily od kurzu a později došlo i k poškození hlavního stožáru jejich plachetnice. Aby nebylo problémů málo, přestalo jim fungovat i komunikační zařízení.

Po dvou měsících plavby otevřeným Pacifikem se ztracené ženy pokoušely upozornit na svou polohu vysíláním tísňového volání. Jejich vzdálenost od pevniny a námořních tras byla ale příliš velká. Po téměř pěti měsících na moři zahlédla ztracenou plachetnici tchajwanská rybářská loď, která kontaktovala pobřežní hlídku. Loď byla objevena asi 1 400 km jihovýchodně od Japonska, tedy tisíce mil daleko od Tahiti.

Obě ženy podstoupily lékařská vyšetření a prozatím zůstávají na palubě USS Ashland, dokud loď nedorazí do příštího přístavu. Podle amerického námořnictva přežily obě ženy díky zásobám sušeného zahrnujícího ovesné vločky, těstoviny a rýži. Na palubě měly také čističku vody.

  • Zdroj textu: CNN
  • Zdroj fotografií: U.S. NAVY

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Za nešťastné datum označovali zloději to, kdy je poprvé zatkli

Historie
Věda

Podle konspiračních teoretiků nastane 23. dubna konec světa - zkázu prý předznamenávají hvězdy.

Revue

Hladina Mrtvého moře klesá a dno se stále více odhaluje. Snímek pořízený poblíž izraelské oázy Ejn Gedi, která je západně od Mrtvého moře.

Příroda

Obránci ostrova spustili na vetřelce smrtící palbu. Parašutisté, kteří přežili, se však okamžitě po dopadu pustili do boje

Válka

Sac Actun je dlouhá 347,7 km. Její vnitřní prostory vznikly narušením měkkého pískovcového podloží.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907