Zákaz pití alkoholu? Ale my jsme v mezinárodních vodách!

04.01.2018 - Zuzana Rychlá


Reklama

V obavách před násilím a výtržnostmi zakázaly úřady v novozélandském okrese Coromandel během silvestra požívání alkoholu na veřejnosti. Kdo by se odvážil zákaz porušit, riskoval by pokutu 250 dolarů (zhruba 5 200 korun), nebo i zatčení

Smířit se s tím ovšem nehodlala skupinka místních, kteří si během odlivu vymodelovali v ústí řeky Tairua malý písečný ostrůvek. Na něj dopravili piknikový stůl, lavice a také zásobu alkoholu. Skupinka strávila na svém ostrůvku „v mezinárodních vodách“ oslavu silvestra bez omezení a užila si přípitek navzdory zákazu.

Podle policejního velitele Johna Kellyho neměla policie o akci tušení a neměla tak důvod zasáhnout. „Je to rozhodně kreativní, kdybych o tom věděl, možná bych se k nim i přidal,“ okomentoval policista výkon osazenstva.

Nařízení úřadů o omezení užívání alkoholu na silvestra ale sklidilo i kritiku. Podle jednoho z obyvatel by se měla policie zabývat jinými věcmi než honit opilé teenagery. „Od toho jsou rodiče,“ poznamenal naštvaně.

  • Zdroj textu:

    The New Zealand Herald

  • Zdroj fotografií: The New Zealand Herald, Facebook

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bohové Perun a Dažbog (ruské pojmenování Svarožice) v představě M. Presňjakova z roku 1998.

Zajímavosti
Zajímavosti

Rekonstrukce centrosaura.

Věda

Starship SN-5 během středečního testu.

Vesmír

Vyřazený sherman nedaleko Monte Cassina.

Válka

V nejslavnějším gagu nazvaném Zabte rozhodčího používal Slivers pouze několik rekvizit: bizarní masku chytače připomínají ptačí klec a mohutnou koženou lapačku.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907