Zaměstnanec benzínové pumpy naplánoval vlastní přepadení. Chtěl prý dřív z práce

Poněkud netradiční způsob, jak se ulít z práce, zvolil zaměstnanec jedné benzínové pumpy v americké Tulse. S komplicem zinscenoval vlastní přepadení.

25.06.2023 - Martin ReichmanAby mohl jít Isaias Jones dřív z práce, zinscenoval vlastní přepadení. Jones zavolal na místní policejní stanici v americké Tulse s tím, že na pumpu, kde pracuje, vešel ozbrojený maskovaný muž, který ho donutil vydat hotovost. Pumpař lupiči v obavě o svůj život vyhověl a peníze mu vydal.

Zpočátku vše vypadalo jako běžné přepadení, neboť pumpařovu výpověď potvrzovaly i kamerové záznamy. I přes maskování se ale policistům podařilo lupiče z kamerového záznamu identifikovat a po třech dnech jej i dopadnout.

Během výslechu na policejní stanici ale obviněný Steven Jones vyšetřovatelům prozradil, že ve skutečnosti pumpu přepadl na přání Isaiase Jonese (muži nejsou nijak spřízněni a jedná se jen o shodu jmen). Vše prý měla domluvit jejich společná známá Alyia Lockeová.

Následný výslech ženy tuto verzi potvrdil a Lockeová policistům ukázala textové zprávy, které domluvené přepadení potvrzovaly. Pod tíhou důkazů se později přiznal i přepadený pumpař a iniciátor celé akce Isaias Jones. Jako důvod uvedl, že se cítil být unavený a chtěl jít dřív z práce.

TIP: Podvodníci přesvědčili muže, aby jim poslal své úspory a zapálil banku

Pumpaře Jonese policisté obvinili ze zpronevěry a spiknutí, s úmyslem spáchat těžký zločin. Lupiči Jonesovi policisté ke spiknutí přidali i obvinění z nelegálního držení střelné zbraně a obvinění se nevyhne ani Alyia Lockeová.


Další články v sekci