Zapomeňte na selfie tyče: Teď je tu miniaturní dron AirSelfie

14.12.2016 - Stanislav Mihulka

Selfie tyče nejsou špatné. Teď by je ale mohl nahradit šikovný dron s kamerou AirSelfie, který se vejde do kapsy

AirSelfie -<p>Malý šikovný dron nafotí majitele ze všech možných stran a úhlů</p>
AirSelfie -

Malý šikovný dron nafotí majitele ze všech možných stran a úhlů


Reklama

Podle jeho výrobce je dron AirSelfie navržený speciálně pro lidi, podle nichž jsou drony s kamerou extrémně komplikované – příliš drahé a masivní. AirSelfie není ani jedno.

Dron je vybaven 5-megapixelovou kamerou, která může snímat fotografie i videa ve vysokém rozlišení. Vyletí až do výšky 20 metrů, váží 52 gramů a k pro pořizování selfie má k dispozici miniaturní sonar, další kameru, gyroskopy, barometry a geomagnetické senzory. Data pak dron ukládá na 4GB microSD paměťovou kartu.

TIP: Okřídlená selfie tyč: Dron Roam-e je specialistou na snímky tváře

AirSelfie může zvěčnit jednotlivé lidi i celé skupiny z rozmanitých vzdáleností, výšek a úhlů, z nichž by to nikdo vybavený selfie tyčí nebo jen vlastní rukou nedokázal. Dron lze ovládat pomocí aplikace na chytrém telefonu. Prodávat se bude v roce 2017 za 300 dolarů (něco přes 7 500 Kč).

Reklama

  • Zdroj textu:

    Live Science

  • Zdroj fotografií: AirSelfie

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

„George Low byl dobrý ve všem. Měl hodnotu deseti mužů.“ Těmito slovy vzpomínal na svého kolegu (na snímku) další legendární manažer Apolla Robert Gilruth. (foto: NASA, CC0)

Vesmír

Mrtvolu Angela Solimana nechali údajně na pokyn císaře Františka II. stáhnout z kůže, vycpat a vystavit. (foto: Wikimedia Commons, Gottfried Haid, CC0)

Historie

Tradice spojená s vařením boršče je podle UNSCO natolik ohrožená současným konfliktem na Ukrajině, že si zasluhuje zvláštní ochranu. (foto: Pixabay, ArtemisCC0)

Zajímavosti

Tartarocyoni s mršinou kytovce. (ilustrace: Denny Navarra, CC BY 4.0)

Věda

Explodující USS Lexington a v pozadí USS Yorktown (CV-5) a USS Hammann (DD-412). (foto: Wikimedia Commons, U.S. Navy, CC0)

Válka

V křesťanské společnosti se konzumace masa rozšířila ve 4. století. Značná část raných křesťanů pravděpodobně byla vegetariány.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907