Zastavte internet: Alžírsko zkouší najít bič na nepoctivé studenty

24.07.2018 - Vilém Koubek

Aby Alžírsko zabránilo maturantům v podvádění u zkoušek, přistoupilo k razantnímu opatření – na tři hodiny vypnulo v zemi internet


Reklama

Předloňské letní zkouškové období se v Alžírsku neslo v duchu extrémního podvádění. Počet studentů hledajících odpovědi na tabletech či chytrých telefonech bylo tak obrovské, že v následujícím roce instalovaly školy u vchodů detektory kovů, aby mohly nepovolené pomůcky zabavovat. Došlo i k nasazení speciálních rušiček signálu. Letos však omezení postoupila ještě dál – a ke slovu se dostalo úplné vypnutí internetu. Každý den maturitního období přestalo během až tříhodinové odstávky v celé zemi fungovat připojení k síti, aby si žáci nemohli dohledat odpovědi on-line. Účinné, i když drastické opatření iniciovala ministerstva telekomunikací a školství.

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: ShutterstockDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kolorovaná fotografie přibližuje, jak přesně vakovlci vypadali. Osudným se jim stal strach farmářů o stáda dobytka. (foto: Profimedia)

Zajímavosti
Zajímavosti
Věda

Americké bombardéry B-29 shazují bomby kdesi nad Koreou. Počítalo se s nimi také pro případný nukleární úder. (foto: Shutterstock)

Válka

Alice Sasko-Koburská (1843–1878) byla prababičkou prince Phillipa, nedávno zemřelého manžela královny Alžběty II. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Základ Algolova systému, vzdáleného devadesát světelných roků, tvoří velmi těsná spektroskopická dvojhvězda: Stálici hlavní posloupnosti třikrát hmotnější než Slunce doprovází ve vzdálenosti pouhých devíti milionů kilometrů podobr s 0,7 sluneční hmotnosti. Zmíněnou dvojici pak jednou za 681 dní obkrouží ještě třetí hvězda, mírně hmotnější než Slunce. (ilustrace: ESO, L. CalçadaCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907