Závody gumových kachniček: Charita, nebo nepovolený hazard?

Možná vás to překvapí, ale v rámci charitativních sbírek se na mnoha místech světa konají mimo jiné závody gumových kachniček. Ve Wisconsinu však akce narazila na odpor úřadů

14.08.2017 - Zuzana TeličkováAčkoliv si mnozí dokážou tuto oblíbenou hračku představit jen ve vaně při večerním koupání dětí, má žlutá kachnička na řekách v mnoha koutech světa své vlastní závody – obvykle s cílem shromáždit finance na charitativní činnost. Přesto si závod pořádaný každoročně ve wisconsinské vesnici Mishicot vysloužil nálepku „nelegální“.

Kachničkový hazard

Pojí se s ním totiž loterie, tedy hazardní hra, a jako takový musí mít tudíž zvláštní licenci. Nový zákon by měl pro zmíněné klání ustanovit výjimku, kterou už získal třeba v Minnesotě a Michiganu.

Gumové kachničky tak budou moct plout po řekách stejně volně jako po hladině moře v několika světových přístavech: v Amsterodamu, Sydney, Ósace či Hongkongu můžete totiž roztomilou hračku spatřit i v nadživotní velikosti.

TIP: Závody travních sekaček: Originální charita

Již v roce 2007 vypustil například nizozemský umělec Florentijn Hofman svoji obří plastovou sochu na mořskou hladinu s cílem pobavit svět. Vytvořil rekordně velký exemplář o velikosti 16,5 × 20 × 32 metrů a hmotnosti 600 kilogramů – do vany se sice nevejde, ale úsměv na tváři vám vykouzlí zcela zaručeně.

  • Zdroj textu

    CGTN

  • Zdroj fotografií

    Twitter, Shutterstock, Wikipedie


Další články v sekci