Závody gumových kachniček: Charita, nebo nepovolený hazard?

14.08.2017 - Zuzana Teličková

Možná vás to překvapí, ale v rámci charitativních sbírek se na mnoha místech světa konají mimo jiné závody gumových kachniček. Ve Wisconsinu však akce narazila na odpor úřadů

Gumový závod -<p>Během tzv. RubberDuckDerby bylo letos v Chicagu vypuštěno 60 000 gumových kachniček.</p>
Gumový závod -

Během tzv. RubberDuckDerby bylo letos v Chicagu vypuštěno 60 000 gumových kachniček.


Reklama

Ačkoliv si mnozí dokážou tuto oblíbenou hračku představit jen ve vaně při večerním koupání dětí, má žlutá kachnička na řekách v mnoha koutech světa své vlastní závody – obvykle s cílem shromáždit finance na charitativní činnost. Přesto si závod pořádaný každoročně ve wisconsinské vesnici Mishicot vysloužil nálepku „nelegální“.

Kachničkový hazard

Pojí se s ním totiž loterie, tedy hazardní hra, a jako takový musí mít tudíž zvláštní licenci. Nový zákon by měl pro zmíněné klání ustanovit výjimku, kterou už získal třeba v Minnesotě a Michiganu.

Gumové kachničky tak budou moct plout po řekách stejně volně jako po hladině moře v několika světových přístavech: v Amsterodamu, Sydney, Ósace či Hongkongu můžete totiž roztomilou hračku spatřit i v nadživotní velikosti.

TIP: Závody travních sekaček: Originální charita

Již v roce 2007 vypustil například nizozemský umělec Florentijn Hofman svoji obří plastovou sochu na mořskou hladinu s cílem pobavit svět. Vytvořil rekordně velký exemplář o velikosti 16,5 × 20 × 32 metrů a hmotnosti 600 kilogramů – do vany se sice nevejde, ale úsměv na tváři vám vykouzlí zcela zaručeně.

  • Zdroj textu:

    CGTN

  • Zdroj fotografií: Twitter, Shutterstock, Wikipedie

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Událost, známá jako železniční neštěstí v Montparnassu, se objevila i v trikové scéně Scorseseova filmu Hugo a jeho velký objev či na obalu jednoho alba hardrockové skupiny Mr. Big.

Historie

O transport amerických speciálů na Takur Ghar se staraly vrtulníky MH-47E Chinook.

Válka

Modré šipky ukazují nově objevené slinné žlázy

Věda

Kamera pro cizí světy Lunar ExoCam

Vesmír

Zbarvení samců a samiček se liší hlavně v oblasti genitálií. Pokud v intimních partiích kosatky při výskoku nad hladinu zahlédnete bílý ovál se třemi černými skvrnami, jde o samici.

Zajímavosti

Leopold II. se svou početnou rodinou. Se svou ženou Marií Ludovikou Španělskou měl 16 dětí (12 synů a 4 dcery).

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907