Zázračná léčba? Krev mladých lidí snižuje riziko rakoviny a Alzheimera

04.06.2017 - Stanislav Mihulka

Zatím není jasné proč, ale mladá krev funguje jako omlazující prostředek

Léčba krví -<p>Krevní plazma mladých je jako lék</p>
Léčba krví -

Krevní plazma mladých je jako lék


Reklama

Zakladatel startupu Ambrosia Jesse Karmazin a jeho tým už necelý rok odebírají krev mladým lidem od 16 do 25 let. Z této krve získají krevní plazmu a pomocí transfuzí ji poskytují platícím zákazníkům, lidem starším 35 let.

Když vědci testovali krev příjemců plazmy před a měsíc po transfuzi, tak se ukázalo, že trasfuze krevní plazmy od mladých snížila u těchto lidí riziko rakoviny a dalších onemocnění, jejichž výskyt souvisí se stárnutím.

TIP: Jako kouzlo: Lidská pupečníková krev omladila mozky starých myší

Zatím není moc jasné, jak to funguje, pokud to celé není omyl nebo vliv placebo efektu. Blahodárný vliv mladé krve se podle všeho projevuje podobně u čtyřicátníků i u osmdesátiletých a trvá nejméně několik měsíců. Další výzkumy napovědí víc.

Reklama

  • Zdroj textu:

    New Scientist

  • Zdroj fotografií: CC0 Public DomainDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kolorovaná fotografie přibližuje, jak přesně vakovlci vypadali. Osudným se jim stal strach farmářů o stáda dobytka. (foto: Profimedia)

Zajímavosti
Zajímavosti
Věda

Americké bombardéry B-29 shazují bomby kdesi nad Koreou. Počítalo se s nimi také pro případný nukleární úder. (foto: Shutterstock)

Válka

Alice Sasko-Koburská (1843–1878) byla prababičkou prince Phillipa, nedávno zemřelého manžela královny Alžběty II. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Základ Algolova systému, vzdáleného devadesát světelných roků, tvoří velmi těsná spektroskopická dvojhvězda: Stálici hlavní posloupnosti třikrát hmotnější než Slunce doprovází ve vzdálenosti pouhých devíti milionů kilometrů podobr s 0,7 sluneční hmotnosti. Zmíněnou dvojici pak jednou za 681 dní obkrouží ještě třetí hvězda, mírně hmotnější než Slunce. (ilustrace: ESO, L. CalçadaCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907