Žena bez medicínského vzdělání se vydávala tři roky za lékařku

07.04.2022 - Martin Reichman

Jednatřicetiletá Francouzka byla nedávno odsouzena ke třem letům vězení za to, že se roky vydávala za lékařku, aniž by měla jakékoli lékařské vzdělání.


Reklama

Vše začalo v roce 2018, kdy 31letá Sonia přišla o práci. Zaujal ji inzerát nabízející místo závodního lékaře ve městě Champs-sur-Marne na severu Francie. Přestože měla jen bakalářský titul v oboru správy nemovitostí a neměla žádné medicínské vzdělání, rozhodla se, že se bude o místo ucházet. Zfalšovala několik diplomů a osvědčení ze štrasburské fakulty a místo lékařky skutečně získala.

V říjnu 2021 byl její podvod odhalen, nicméně kariéra v bílém plášti se jí natolik zalíbila, že se rozhodla v lékařském stavu působit i nadále – ze všeobecné lékařky se měsíc po svém propuštění stala oftalmoložkou. Aby toho nebylo málo, po většinu doby, kdy působila jako lékařka, nosila Sonia na kotníku elektronický náramek za dřívější trestnou činnost.

TIP: Italský podvodník předstíral 12 let, že je chromý: Oklamal úřady, lékaře i papeže

Během tří a půl let, kdy pracovala jako lékařka, se podílela například na očkovací kampani proti koronaviru a provedla přibližně 20 očkování. Předepisovala nejrůznější léky, aniž by měla ponětí, co pacientům předepisuje. Podle francouzských médií si za tuto dobu vydělala zhruba 70 tisíc eur. Soudci odhalená podvodnice a matka tří dětí tvrdila, že jí „poháněla finanční potřeba“ a že na místo lékaře „byla přijata s otevřenou náručí“. Soud jí vyměřil trest v délce tří let, z nichž dva jsou podmíněně odložené.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dobrou zprávou pro masožravce je, že pokud už se u vás alergie na červené maso rozvine, postupem času zase odezní; jestliže vás ovšem klíště nebude kousat příliš často. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Německý tank Panther (na snímku stroj z památníku v Belgii) představoval koncem roku 1944 nejčastějšího protivníka amerických shermanů. (foto: Shutterstock)

Válka

Úlomek dvanáctistěnu nalezený v belgické provincii Limburk. (foto: Flanders Heritage Agency, Kris VandevorstCC BY 4.0)

Věda

Stalinova pohřbu se zúčastnil i československý prezident Klement Gottwald, jemuž se však cesta do Moskvy stala osudnou. Následkem letu u něj totiž došlo k protržení výdutě srdeční aorty. Zemřel devět dnů po Stalinovi, což bylo propagandisticky využito jako „smrt žalem“. (foto: Profimedia/ČTK)

Historie

Simulace planet obíhajících kolem celých dvojhvězd ukázaly, že obyvatelné mohou nejspíš být v případě, kdy obíhají relativně blízko výrazně nestejných hvězd. (ilustrace: NRAO/AUI/NSF, S. DagnelloCC BY-SA 4.0)

Vesmír
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907