Zipper Fastener Ship: Devítimetrový člun, který otevírá řeku

19.11.2020 - Zuzana Rychlá


Reklama

Jak jinak by mělo vypadat umělecké ztvárnění „otevírající se řeky“, než v podobě obřího zipu? Přesně tak pojal svou uměleckou instalaci japonský designér Yasushiro Suzuki. Jeho Zipper Fastener Ship, který skutečně vypadá jako plovoucí jezdec zipu, je ve skutečnosti devítimetrovým člunem.

TIP: Inspirována labutí: Italská superjachta Avanguardia za 11 miliard

Nápad originální podoby člunu se prý zrodil během letu nad Tokijským zálivem, kdy si Suzuki všiml, že plovoucí lodě a brázdy za nimi vypadají jako zip. Svou myšlenku nejprve přetavil v rádiem řízenou miniaturu a nyní ji – již v životní velikosti, představil na designérské soutěži Designart Tokyo 2020.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Yasushiro Suzuki

  • Zdroj fotografií: Yasushiro Suzuki, Masataka Nishimura

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Replika stroje Fokker Eindecker, kterého se dohodoví piloti až do jara 1916 velmi obávali. (foto: Shutterstock)

Válka

Mezi nejnebezpečnější příměsi zemního plynu patří karcinogenní benzen. Jeho přítomnost vědci zaznamenali v 95 % vzorků. (foto: Unsplash, KWON JUNHOCC0)

Věda

Chcete-li objekty popsané v článku spatřit s jistotou, najděte si k pozorování místo co nejméně zatížené světelným znečištěním. (foto: PixabayCC0)

Vesmír

Dospělý strdimil karmínovoprsý (Aethopyga siparaja) dorůstá velikosti kolem 10 cm. (foto: Shutterstock)

Příroda

Traduje se, že se Tycho de Brahe nechtěl vzdálit od pozorování zatmění Slunce a zemřel na protržený močový měchýř. (foto: Wikimedia Commons, Eduard EnderCC0)

Historie

Ze 144 sekvenovaných vzorků jich 45 – zhruba třetina – obsahovala žraločí DNA. Nejčastěji identifikovanými druhy byli žralok modrý, žralok hedvábný a žralok bělocípý. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907