Zlomyslná technologie: Močení po zdech se ve Philadelphii již brzy nevyplatí

22.09.2016 - Zuzana Rychlá

Pomočené a páchnoucí zdi veřejných budov trápí americkou Philadelphii stejně jako většinu měst světa. Do boje proti močícím vandalům nyní město vytáhne speciální „zlomyslnou“ technologii


Reklama

Zdi ve stanicích podzemní dráhy budou ve Philadelphii opatřeny speciálním nátěrem, který moč (stejně jako jakoukoli jinou kapalinu) odrazí zpět „k útočníkovi“. Podobné řešení na bázi superhydrofobního a olejofobního nátěru již nyní funguje například v San Franciscu nebo třeba v německém Hamburku. Výsledku jsou více než povzbudivé, podle Mohammeda Nurua ze San Francisca se podařilo snížit škody způsobené močením na veřejném majetku o 95 %.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Business Insider

  • Zdroj fotografií: UltraTech International, Inc.Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Hanza neprosperovala jen díky diplomacii – v případě nutnosti dokázala vzpurná hrabství třeba vyhladovět. (ilustrace: Profimedia)

Zajímavosti

Ted Sams získal po 60 letech svůj maturitní diplom. (foto: Profimedia, David Orr ©)

Revue

DART míří na sebevražednou misi ve jménu planetární obrany. (ilustrace: NASA/Johns Hopkins APL, Steve GribbenCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Banánovník nakažený fusariovým vadnutím (TR1). (foto: Flickr, Scot NelsonCC0)

Věda

Seznamte se s oblastí, kde se stékají dvě nejmohutnější moravské řeky Morava a Dyje – seznamte se s krajinou Soutoku. (foto: Petr Zajíček ©)

Příroda

Klášterní komplex dnes. (foto: Shutterstock)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907