Elizabeth Taylorová a Richard Burton: Dvě svatby a dva rozvody

Hollywoodská legenda Liz Taylorová proslula nejen uhrančivým vzhledem, ale také množstvím milenců i manželů. To by nebylo na Hollywood nic divného, ale jednoho z nich si vzala dokonce dvakrát!

21.06.2021 - Alžběta NagyováKdyž ženatý britský herec Richard Burton v Římě poprvé uviděl svou hereckou partnerku z filmu Kleopatra Elizabeth Taylorovou, jak se coby egyptská královna koupe, zasáhla ho její krása tak, že ve společných scénách zapomínal text. Když se spolu před kamerou líbali, režisér se dokonce bál říkat „stop“. Liz byla rozhodnutá známému svůdníkovi nepodlehnout, vždyť byla sama vdaná, jenže příroda byla silnější a dvojice se začala potkávat nejen před filmovou kamerou. 

Když jejich italská aférka praskla, bulvár měl žně. Vatikán je označil za urážku mravnosti. Liz se chtěla hned rozvést, Richard váhal. Teprve když se pokusila o sebevraždu, podlehl

Dvě svatby a dva rozvody

Vzali se v březnu 1964 a stali se hollywoodskou šlechtou. Deset let spolu točili a žili ve velkém stylu. Jachty, luxusní hotely, cestování, šperky, umělecká díla, silná auta… a paparazzi. To byl jejich svět. A alkohol. Richard ho snášel hůř, stejně jako Lizinu slávu. Někdy ji uhodil. Nakonec ji podvedl. Po několikaměsíčním pokusu o návrat vydala Liz tiskové prohlášení: „Měli bychom s Richardem nějaký čas žít odděleně. Asi se milujeme příliš…“ V červnu 1974 se rozvedli. 

Ani ne za rok vydali nové tiskové prohlášení – že se zase milují a brzy se konala druhá svatba. Ale po pár týdnech oba zase celé dny pili, hádali se a bili… O Vánocích Richard potkal modelku Suzy Huntovou a od Liz s ní doslova utekl. 

Když na počátku 80. let Richard Burton zemřel, Liz se bolestě vyznala z veliké lásky, kterou k němu stále cítila. V záplavě květin na jeho pohřbu ležela na rakvi jedna jediná rudá růže. Od Elizabeth Taylorové.


Další články v sekci