Hollywoodské lásky: Devítiměsíční manželství Marilyn Monroeové a Joa DiMaggia

14.06.2021 - Alžběta Nagyová

Ze studií v Los Angeles vycházejí ty největší romance stříbrného plátna. Jsou v nich vášně, polibky, objetí, hádky, rozchody, slzy i láska. Jenže ty často nekončí s režisérovým „Stop“. Jaké byly ty skutečné milostné příběhy Hollywoodu?

<p>DiMaggigo poslední slova prý zněla: <em>„Konečně zase uvidím Marilyn!“</em></p>

DiMaggigo poslední slova prý zněla: „Konečně zase uvidím Marilyn!“


Reklama

Filmová sexbomba Marilyn Monroe měla řadu milenců, vdaná byla „jen“ třikrát. Mužem jejího života však byl její druhý manžel, nejslavnější hráč basebalového klubu New York Yankees Joe DiMaggio. Jejich divoké a na slzy bohaté manželství trvalo jen devět měsíců, ale milovali se prý až do konce života.

Když se v roce 1952 potkali, sedmatřicetiletý DiMaggio právě ukončil kariéru. Pětadvacetiletá Monroeová tu svou začínala. Jejich rande naslepo klaplo dokonale a už první noc strávili spolu. DiMaggio se s ní chtěl oženit od prvního okamžiku. Byl štěstím bez sebe, že si tahle vzrušující žena vybrala jeho!

Vzali se v lednu 1954 a DiMaggio nastavil jasná pravidla: schválí každou roli, ve které se jeho žena objeví, Marilyn už ale nikdy nebude na plátně polonahá. Přestala i hrát naivní blondýnky. Bohužel, došlo k tomu, že Monroeová někdejší sportovní hvězdu prostě zastínila, což muž zvyklý na slávu těžko snášel. Celé dny proseděl se sklenkou a cigaretou před televizí a když se Marilyn vrátila z práce, začal ji vyslýchat – kde byla, s kým mluvila, co točila. Když se mu odpověď nelíbila, prostě ji zbil. Právě v té době si Monroeová začala s alkoholem a sedativy. V říjnu téhož roku požádala o rozvod. 

TIP: „Happy birthday, Mr. President!”: Jak blízký byl vztah JFK a Marilyn Monroe?

Joe se s odloučením nikdy nevyrovnal. Dokonce utratil tisíce dolarů za nafukovací pannu s Marilyniným obličejem. Ale pořád se potkávali. I když byla vdaná za Arthura Millera, pokud byla v úzkých, volala DiMaggia. Věřila mu nejvíc ze všech mužů ve svém životě. Mluvila o něm jako o svém „hrdinovi“. Když ji v srpnu 1962 našli v jejím bytě mrtvou, byl to DiMaggio, kdo zařizoval pohřeb, a až do své smrti na její hrob pravidelně posílal růže…

Lásky za hollywoodskou kamerou

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda
Historie
Reklama

Magnetické pole Jupiteru. Vlevo měsíc Io.

Vesmír

Mexické tučnice většinou tvoří dva typy růžic – letní masožravé a zimní s kratšími, sukulentními listy, díky nimž rostlina přečkává suché období. Listy zimních růžic jsou křehké, snadno se odlomí a jednotlivé listy jsou pak schopné zakořenit. Některé druhy mají báze listů zapuštěné v zemi, a tak se chrání před vyschnutím či v suchém ročním období vytvářejí pod povrchem země šupinaté cibulky.

Květy tučnic jsou opylovány hmyzem. Semena těchto rostlin jsou jemná, mají strukturovaný povrch. Ve vodě se díky tomu na jejich povrchu drží bubliny, které semena nadnášejí a umožňují jejich šíření pomocí menších i větších vodních toků. Na snímku Tučnice ocasatá (Pinguicula moranensis). Snad nejznámější, často pěstovaný druh tropické tučnice

Příroda
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907