Hollywoodské lásky: Devítiměsíční manželství Marilyn Monroeové a Joa DiMaggia

14.06.2021 - Alžběta Nagyová

Ze studií v Los Angeles vycházejí ty největší romance stříbrného plátna. Jsou v nich vášně, polibky, objetí, hádky, rozchody, slzy i láska. Jenže ty často nekončí s režisérovým „Stop“. Jaké byly ty skutečné milostné příběhy Hollywoodu?

<p>DiMaggigo poslední slova prý zněla: <em>„Konečně zase uvidím Marilyn!“</em></p>

DiMaggigo poslední slova prý zněla: „Konečně zase uvidím Marilyn!“


Reklama

Filmová sexbomba Marilyn Monroe měla řadu milenců, vdaná byla „jen“ třikrát. Mužem jejího života však byl její druhý manžel, nejslavnější hráč basebalového klubu New York Yankees Joe DiMaggio. Jejich divoké a na slzy bohaté manželství trvalo jen devět měsíců, ale milovali se prý až do konce života.

Když se v roce 1952 potkali, sedmatřicetiletý DiMaggio právě ukončil kariéru. Pětadvacetiletá Monroeová tu svou začínala. Jejich rande naslepo klaplo dokonale a už první noc strávili spolu. DiMaggio se s ní chtěl oženit od prvního okamžiku. Byl štěstím bez sebe, že si tahle vzrušující žena vybrala jeho!

Vzali se v lednu 1954 a DiMaggio nastavil jasná pravidla: schválí každou roli, ve které se jeho žena objeví, Marilyn už ale nikdy nebude na plátně polonahá. Přestala i hrát naivní blondýnky. Bohužel, došlo k tomu, že Monroeová někdejší sportovní hvězdu prostě zastínila, což muž zvyklý na slávu těžko snášel. Celé dny proseděl se sklenkou a cigaretou před televizí a když se Marilyn vrátila z práce, začal ji vyslýchat – kde byla, s kým mluvila, co točila. Když se mu odpověď nelíbila, prostě ji zbil. Právě v té době si Monroeová začala s alkoholem a sedativy. V říjnu téhož roku požádala o rozvod. 

TIP: „Happy birthday, Mr. President!”: Jak blízký byl vztah JFK a Marilyn Monroe?

Joe se s odloučením nikdy nevyrovnal. Dokonce utratil tisíce dolarů za nafukovací pannu s Marilyniným obličejem. Ale pořád se potkávali. I když byla vdaná za Arthura Millera, pokud byla v úzkých, volala DiMaggia. Věřila mu nejvíc ze všech mužů ve svém životě. Mluvila o něm jako o svém „hrdinovi“. Když ji v srpnu 1962 našli v jejím bytě mrtvou, byl to DiMaggio, kdo zařizoval pohřeb, a až do své smrti na její hrob pravidelně posílal růže…

Lásky za hollywoodskou kamerou

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Fosilie ptakoještěra Balaenognathus maeuseri byla nalezena v německém lomu a byla popsána paleontology z Anglie, Německa a Mexika. (ilustrace: University of Portsmouth, Megan JacobsCC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Ratibořický zámek pravděpodobně zažil nejedno dostaveníčko paní kněžny s Metternichem… (Wikimedia Commons, KozuchCC BY-SA 3.0 + Wikimedia CommonsCC0)

Historie

Roztavená láva stéká z ostrova Havaj do Tichého oceánu. (foto: Shutterstock)

Příroda

Jak by asi vypadala obloha na planetě uvnitř kulové hvězdokupy? (ilustrace: Shutterstock)

Vesmír

V roce 2022 bylo objeveno pouhých 13 případů infekce vlasovcem medinským. Ještě v 80. letech minulého století jich byly miliony. (foto: The Carter Center, Louise GubbCC BY 4.0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907