Hollywoodské lásky: Devítiměsíční manželství Marilyn Monroeové a Joa DiMaggia

14.06.2021 - Alžběta Nagyová

Ze studií v Los Angeles vycházejí ty největší romance stříbrného plátna. Jsou v nich vášně, polibky, objetí, hádky, rozchody, slzy i láska. Jenže ty často nekončí s režisérovým „Stop“. Jaké byly ty skutečné milostné příběhy Hollywoodu?

<p>DiMaggigo poslední slova prý zněla: <em>„Konečně zase uvidím Marilyn!“</em></p>

DiMaggigo poslední slova prý zněla: „Konečně zase uvidím Marilyn!“


Reklama

Filmová sexbomba Marilyn Monroe měla řadu milenců, vdaná byla „jen“ třikrát. Mužem jejího života však byl její druhý manžel, nejslavnější hráč basebalového klubu New York Yankees Joe DiMaggio. Jejich divoké a na slzy bohaté manželství trvalo jen devět měsíců, ale milovali se prý až do konce života.

Když se v roce 1952 potkali, sedmatřicetiletý DiMaggio právě ukončil kariéru. Pětadvacetiletá Monroeová tu svou začínala. Jejich rande naslepo klaplo dokonale a už první noc strávili spolu. DiMaggio se s ní chtěl oženit od prvního okamžiku. Byl štěstím bez sebe, že si tahle vzrušující žena vybrala jeho!

Vzali se v lednu 1954 a DiMaggio nastavil jasná pravidla: schválí každou roli, ve které se jeho žena objeví, Marilyn už ale nikdy nebude na plátně polonahá. Přestala i hrát naivní blondýnky. Bohužel, došlo k tomu, že Monroeová někdejší sportovní hvězdu prostě zastínila, což muž zvyklý na slávu těžko snášel. Celé dny proseděl se sklenkou a cigaretou před televizí a když se Marilyn vrátila z práce, začal ji vyslýchat – kde byla, s kým mluvila, co točila. Když se mu odpověď nelíbila, prostě ji zbil. Právě v té době si Monroeová začala s alkoholem a sedativy. V říjnu téhož roku požádala o rozvod. 

TIP: „Happy birthday, Mr. President!”: Jak blízký byl vztah JFK a Marilyn Monroe?

Joe se s odloučením nikdy nevyrovnal. Dokonce utratil tisíce dolarů za nafukovací pannu s Marilyniným obličejem. Ale pořád se potkávali. I když byla vdaná za Arthura Millera, pokud byla v úzkých, volala DiMaggia. Věřila mu nejvíc ze všech mužů ve svém životě. Mluvila o něm jako o svém „hrdinovi“. Když ji v srpnu 1962 našli v jejím bytě mrtvou, byl to DiMaggio, kdo zařizoval pohřeb, a až do své smrti na její hrob pravidelně posílal růže…

Lásky za hollywoodskou kamerou

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Středobod areálu obývaného oneidskou komunitou tvořil cihlový zámeček, kde se odehrávala většina společenských aktivit. (foto: Wikimedia Commons, New York Public Library, CC0)

Zajímavosti

Řepeň durkoman roste na vlhkých polích, špatně odvodněných loukách, dočasně obnažených dnech rybníků, jezer a řek, lze ji nalézt v příkopech cest i blízko lidských sídel. (foto: Wikimedia Commons, Stefan.lefnaerCC BY-SA 4.0)

Věda

Na základě rentgenových snímků a počítačové tomografie jeho mumie vědci předpokládají, že Tutanchamon nejspíš dopadal při chůzi na patu a potřeboval oporu hůlky. (ilustrační foto: Wikimedia Commons, Michael BareraCC BY-SA 4.0)

Historie

Start Ariane 1 nesoucí kosmickou loď ESA Giotto, 2. července 1985. (foto: ESACC BY-SA 4.0)

Vesmír

Operace v hustě obydleném městském prostředí jsou jedněmi z nejnáročnějších vůbec. Brazilské favely poté představují skutečnou městskou džungli, kde policisté navíc musí brát ohledy i na bezpečnost civilních obyvatel. (foto: Wikimedia Commons, Governo do Rio de Janeiro, Marcelo HornCC BY 2.0)

Válka

Startup Vow Food z australského Sydney vyprodukoval jako první na světě maso z buněk vyhynulého mamuta. (ilustrace: Wikimedia Commons, Thomas QuineCC BY-SA 2.0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907