Mary Pickfordová a Douglas Fairbanks: Manželé, kteří vybudovali Hollywood

03.05.2021 - Alžběta Nagyová

Ze studií v Los Angeles vycházejí ty největší romance stříbrného plátna. Jsou v nich vášně, polibky, objetí, hádky, rozchody, slzy i láska. Jenže ty často nekončí s režisérovým „Stop“. Jaké byly ty skutečné milostné příběhy Hollywoodu?

<p><strong>Mary Pickfordová</strong> a <strong>Douglas Fairbanks</strong> - on byl ženatý, ona vdaná za despotu. V hollywoodských kulisách to snad ani nemohlo skončit jinak – potkali se na jednom večírku a byla to láska.</p>

Mary Pickfordová a Douglas Fairbanks - on byl ženatý, ona vdaná za despotu. V hollywoodských kulisách to snad ani nemohlo skončit jinak – potkali se na jednom večírku a byla to láska.


Reklama

Herec Douglas Fairbanks podepsal svou první filmovou smlouvu v roce 1915. O rok později potkal kolegyni Mary Pickfordovou, která dobývala filmový svět už od svých sedmnácti let a byla nejlépe placenou hollywoodskou herečkou. A nejroztomilejší. On byl k tomu ženatý, ona vdaná za despotu.

V hollywoodských kulisách to snad ani nemohlo skončit jinak – potkali se na jednom večírku a byla to láska. Mimomanželský vztah trval léta. Až v roce 1920 se rozvedli s původními partnery, vzali se a stali se okamžitě hollywoodskými legendami. Postavili si dokonce kouzelné sídlo Pickfair, kde po celá 20. léta pořádali ty nejbláznivější večírky. Zvali nejen filmové hvězdy, ale i slavné spisovatele, myslitele, muzikanty…

Skomírající hnízdečko lásky

Aby láska neuvadla, plánovali pravidelné romantické víkendy a prázdniny. Jenže Fairbanksova kariéra s příchodem zvukového filmu ve 30. letech začala stagnovat. Mary oproti tomu byla stále hvězdou. Manžel ji začal podvádět. Rozvedli se v roce 1933. Ona se znovu provdala, on za pár let poté zemřel. Jejich manželství se stalo prvním milostným spojením filmových hvězd – a ukázalo, jak magický je takový vztah pro novináře a fanoušky. Byli první a nejzářivější...

TIP: Příběh továrny na sny: Jak vypadaly začátky Hollywoodu?

Sídlo Pickfair už nestojí. Na konci osmdesátých let je koupila herečka Pia Zadora s manželem a zbourali je, aby si na pozemku postavili vlastní sídlo. Na kritiku nostalgické společnosti odpovídali, že dům byl tak zchátralý, že jej již nešlo opravit. Z původních budov nechali jen křídlo pro hosty.

Lásky za hollywoodskou kamerou

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V roce 2022 bylo objeveno pouhých 13 případů infekce vlasovcem medinským. Ještě v 80. letech minulého století jich byly miliony. (foto: The Carter Center, Louise GubbCC BY 4.0)

Věda

Na celém světě existuje přibližně 7 000 různých jazyků. Jen v Evropě je jich okolo 200. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Rover Ingenuity má za sebou již 40 letů v atmosféře Marsu. (ilustrace: NASACC BY 4.0)

Vesmír

Císař Karel I. provádí inspekci bosenského pluku na italské frontě. (foto: Wikimedia CommonsCC0)

Válka

Marie Habsburská (1505–1558), obraz německého malíře Hanse Maler zu Schwaze. (zdroj: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Pelikáni na jezeře Kerkini. V hladině se zrcadlí dvoutisícové vrcholy pohoří Belasica zahalené bělavými mračny. (foto: Vladimír Šoltys - se souhlasem k publikování)

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907