Lauren Bacallová a Humphrey Bogart: Nejkrásnější milostný příběh

24.05.2021 - Alžběta Nagyová

<p>Bacallová se po Bogartově smrti znovu provdala, ale i její druhý manžel jí říkal „Vdova  Bogartová“. Na snímku Lauren Bacallová s Humphreym Bogartem ve filmu <em>Mít a nemít</em>.</p>

Bacallová se po Bogartově smrti znovu provdala, ale i její druhý manžel jí říkal „Vdova  Bogartová“. Na snímku Lauren Bacallová s Humphreym Bogartem ve filmu Mít a nemít.


Reklama

Jejich manželství dodnes v Hollywoodu platí za jedno z nejnádhernějších. A to přestože v době jejich společné práce na filmu Mít a nemít jí bylo 19 a jemu 45 a byl potřetí ženatý. Ona už ho samozřejmě znala ze slavné Casablancy, ale příliš ji nedojal. Když jí tenkrát kamarádka řekla, že je Bogart sexy, Bacallová prý odvětila, že se nejspíš zbláznila

Nejkrásnější milostný příběh

Jenže při společné práci jí „Bogie“ učaroval svojí srdečností a slušností. A taky tím, že jí vyprávěl vtipy, aby před kamerou nebyla nervózní. Zkrátka – přeskočila jiskra. Režisér snímku se jí snažil vztah rozmluvit s tím, že to Bogart určitě nemyslí vážně, a její matka málem zešílela, kdy si její mladinká dcera přivedla o šestadvacet let staršího ženatého alkoholika. Přesto zůstali spolu

Bogart se v lednu 1945 rozvedl a v květnu se s Bacallovou oženil. Měli spolu dvě děti a svou vzrušující souhru předvedli ještě v několika snímcích. I když se navzájem několikrát podvedli, starali se jeden o druhého a zůstali spolu až do Bogartovy smrti v roce 1957. „Nikdo nenapsal krásnější milostný příběh, než jaký jsme prožili my dva,“ vyznala se ve své autobiografii o svém prvním manželovi.

Lásky za hollywoodskou kamerou

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nezamhouřit oka

Shattered | rok: 2014 | počet sezon: 1

V reality show Shattered se deset účastníků nechalo zavřít v domě plném skrytých kamer a měli za úkol vydržet týden bez spánku. Denně přitom podstupovali testy, aby se určilo, na koho dlouhodobá bdělost dopadá nejhůř. Tito jedinci se pak utkávali v různých výzvách a nejslabší museli dům opustit. Na vítěze čekalo v přepočtu 4,1 milionu korun, suma se však snižovala pokaždé, když někdo ze soutěžících zavřel oči na déle než deset sekund. Zatímco někteří usnuli, jiní prodělávali halucinace či dramatické změny chování. Farah Clareová nakonec zůstala vzhůru celých 178 hodin a odnesla si čtyři miliony korun. (foto: Unsplash, Alexandra Gorn, CC0)

Revue

Northrop Grumman B-2 Spirit – vývoj tohoto víceúčelového strategického bombardéru probíhal v maximálním utajení. (foto: Shutterstock)

Válka
Zajímavosti

Lidé se superneurony mají paměť jako mladíci. (foto: Shutterstock)

Věda

Poprava císaře Maxmiliána, vedle něho generál Miramón (po císařově levé ruce) a Mejía. Obraz fracouzského malíře Edouarda Maneta. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Následky kolize DART s planetkou Dimorphos zachycené dalekohledem SOAR. Za planetkou se táhne ohon, který je podle vědců dlouhý více než 10 000 kilometrů. (CTIO/NOIRLab/SOAR/NSF/AURA, T. Kareta, M. KnightCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907