Elizabeth Taylorová a Richard Burton: Dvě svatby a dva rozvody

21.06.2021 - Alžběta Nagyová

Hollywoodská legenda Liz Taylorová proslula nejen uhrančivým vzhledem, ale také množstvím milenců i manželů. To by nebylo na Hollywood nic divného, ale jednoho z nich si vzala dokonce dvakrát!

<p>Richarda Burtona jeho partnerka okouzlila natolik, že ve společných scénách zapomínal text!</p>

Richarda Burtona jeho partnerka okouzlila natolik, že ve společných scénách zapomínal text!


Reklama

Když ženatý britský herec Richard Burton v Římě poprvé uviděl svou hereckou partnerku z filmu Kleopatra Elizabeth Taylorovou, jak se coby egyptská královna koupe, zasáhla ho její krása tak, že ve společných scénách zapomínal text. Když se spolu před kamerou líbali, režisér se dokonce bál říkat „stop“. Liz byla rozhodnutá známému svůdníkovi nepodlehnout, vždyť byla sama vdaná, jenže příroda byla silnější a dvojice se začala potkávat nejen před filmovou kamerou. 

Když jejich italská aférka praskla, bulvár měl žně. Vatikán je označil za urážku mravnosti. Liz se chtěla hned rozvést, Richard váhal. Teprve když se pokusila o sebevraždu, podlehl

Dvě svatby a dva rozvody

Vzali se v březnu 1964 a stali se hollywoodskou šlechtou. Deset let spolu točili a žili ve velkém stylu. Jachty, luxusní hotely, cestování, šperky, umělecká díla, silná auta… a paparazzi. To byl jejich svět. A alkohol. Richard ho snášel hůř, stejně jako Lizinu slávu. Někdy ji uhodil. Nakonec ji podvedl. Po několikaměsíčním pokusu o návrat vydala Liz tiskové prohlášení: „Měli bychom s Richardem nějaký čas žít odděleně. Asi se milujeme příliš…“ V červnu 1974 se rozvedli. 

Ani ne za rok vydali nové tiskové prohlášení – že se zase milují a brzy se konala druhá svatba. Ale po pár týdnech oba zase celé dny pili, hádali se a bili… O Vánocích Richard potkal modelku Suzy Huntovou a od Liz s ní doslova utekl. 

Když na počátku 80. let Richard Burton zemřel, Liz se bolestě vyznala z veliké lásky, kterou k němu stále cítila. V záplavě květin na jeho pohřbu ležela na rakvi jedna jediná rudá růže. Od Elizabeth Taylorové.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V roce 2022 bylo objeveno pouhých 13 případů infekce vlasovcem medinským. Ještě v 80. letech minulého století jich byly miliony. (foto: The Carter Center, Louise GubbCC BY 4.0)

Věda

Na celém světě existuje přibližně 7 000 různých jazyků. Jen v Evropě je jich okolo 200. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Rover Ingenuity má za sebou již 40 letů v atmosféře Marsu. (ilustrace: NASACC BY 4.0)

Vesmír

Císař Karel I. provádí inspekci bosenského pluku na italské frontě. (foto: Wikimedia CommonsCC0)

Válka

Marie Habsburská (1505–1558), obraz německého malíře Hanse Maler zu Schwaze. (zdroj: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Pelikáni na jezeře Kerkini. V hladině se zrcadlí dvoutisícové vrcholy pohoří Belasica zahalené bělavými mračny. (foto: Vladimír Šoltys - se souhlasem k publikování)

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907