Elizabeth Taylorová a Richard Burton: Dvě svatby a dva rozvody

21.06.2021 - Alžběta Nagyová

Hollywoodská legenda Liz Taylorová proslula nejen uhrančivým vzhledem, ale také množstvím milenců i manželů. To by nebylo na Hollywood nic divného, ale jednoho z nich si vzala dokonce dvakrát!

<p>Richarda Burtona jeho partnerka okouzlila natolik, že ve společných scénách zapomínal text!</p>

Richarda Burtona jeho partnerka okouzlila natolik, že ve společných scénách zapomínal text!


Reklama

Když ženatý britský herec Richard Burton v Římě poprvé uviděl svou hereckou partnerku z filmu Kleopatra Elizabeth Taylorovou, jak se coby egyptská královna koupe, zasáhla ho její krása tak, že ve společných scénách zapomínal text. Když se spolu před kamerou líbali, režisér se dokonce bál říkat „stop“. Liz byla rozhodnutá známému svůdníkovi nepodlehnout, vždyť byla sama vdaná, jenže příroda byla silnější a dvojice se začala potkávat nejen před filmovou kamerou. 

Když jejich italská aférka praskla, bulvár měl žně. Vatikán je označil za urážku mravnosti. Liz se chtěla hned rozvést, Richard váhal. Teprve když se pokusila o sebevraždu, podlehl

Dvě svatby a dva rozvody

Vzali se v březnu 1964 a stali se hollywoodskou šlechtou. Deset let spolu točili a žili ve velkém stylu. Jachty, luxusní hotely, cestování, šperky, umělecká díla, silná auta… a paparazzi. To byl jejich svět. A alkohol. Richard ho snášel hůř, stejně jako Lizinu slávu. Někdy ji uhodil. Nakonec ji podvedl. Po několikaměsíčním pokusu o návrat vydala Liz tiskové prohlášení: „Měli bychom s Richardem nějaký čas žít odděleně. Asi se milujeme příliš…“ V červnu 1974 se rozvedli. 

Ani ne za rok vydali nové tiskové prohlášení – že se zase milují a brzy se konala druhá svatba. Ale po pár týdnech oba zase celé dny pili, hádali se a bili… O Vánocích Richard potkal modelku Suzy Huntovou a od Liz s ní doslova utekl. 

Když na počátku 80. let Richard Burton zemřel, Liz se bolestě vyznala z veliké lásky, kterou k němu stále cítila. V záplavě květin na jeho pohřbu ležela na rakvi jedna jediná rudá růže. Od Elizabeth Taylorové.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Sovětští vojáci během „bitvy o předměstí“ ve městě Puškin v lednu 1944. Od září 1941 bylo toto město ležící pouhých 25 kilometrů od centra Leningradu okupováno německými vojáky.

Válka
Zajímavosti

Jeden miligram jedu pralesničky strašné (Phyllobates terribilis) by stačil k usmrcení 10 000 myší, 10 až 20 lidí, nebo dvou samců slona afrického.

Věda

„Kosmický ohňostroj“, i tak by se dal nazvat rozpad raketového stupně z nosiče CZ-3B. (foto: © Steve Cullen Photography)

Vesmír

Milan Obrenović II. (1819–1839)

26 dnů srbským králem

Princ Milan Obrenović byl srbským knížetem a coby nejstarší syn v rodu měl garantováno dědictví koruny. Jenže když na konci června roku 1839 srbský král (a jeho otec) Miloš Obrenović abdikuje, prodělává princ těžký zápal plic. Blouzní v horečkách a trpí zimnicí, vůbec netuší, co se kolem něj děje. Nepostřehne ani to, že už je vlastně panovníkem. Po šestadvaceti dnech od svého čestného jmenování umírá, aniž by podepsal jediný dokument nebo list. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907