Katharine Hepburnová a Spencer Tracy: Nejsmutnější hollywoodská romance

17.05.2021 - Alžběta Nagyová

Ze studií v Los Angeles vycházejí ty největší romance stříbrného plátna. Jsou v nich vášně, polibky, objetí, hádky, rozchody, slzy i láska. Jenže ty často nekončí s režisérovým „Stop“. Jaké byly ty skutečné milostné příběhy Hollywoodu?

<p>Katharine a Spencer prožili na hollywoodské poměry opravdu klidný a solidní románek.</p>

Katharine a Spencer prožili na hollywoodské poměry opravdu klidný a solidní románek.


Reklama

Ač se milovali třicet let, nikdy se k tomu veřejně nepřiznali. Vždyť Spencer Tracy byl ženatý katolík! A co na to ona? Jindy svéhlavá Katharine Hepburnová tentokrát mlčela…

Nejsmutnější hollywoodská romance

Už v prvním společném snímku z roku 1942 Nejprve stvořil ženu byli neodolatelný pár: silný chlap a žena, která ho dokáže přechytračit. Brzy trávili obědové pauzy jen ve dvou. Jenže on by z manželství nikdy neodešel, už jen kvůli svému postiženému synovi. Přesto mu Katharine podlehla, a on jí. Potřeboval ji – především během svých alkoholových excesů, kdy se v barech ztrácel na celé dny. Ač Katharine alkoholiky nenáviděla, Spencera v hospodě vyzvedla, odvezla do hotelového pokoje, umyla, převlékla… A při tom ho obdivovala! 

Natočili spolu dalších osm filmů. Jejich diváky nenapadlo, že by vzájemné jiskření nemuselo být hrané. Tracy sice nebydlel se svou rodinou, nikdy se ale nenastěhoval ani ke Kate. Nepřespávali v bytě toho druhého, cestovali odděleně a na návštěvy spolu chodili jen k dobrým přátelům. 

Časem Katharinina kariéra ustupovala Spencerovým potřebám. Párkrát se pokusila ho opustit, ale on vždycky propadl pití a ona se o něj zase postarala. Jak se v 60. letech začalo jeho zdraví zhoršovat, doprovázela ho na každé natáčení. 

TIP: Chaplinova lolitka Oona O´Neilová: Kvůli svatbě s komikem ji otec vydědil!

Když v roce 1966 společně hráli v Hádej, kdo přijde na večeři, své vlastní roli se věnovala jen okrajově. Především pozorovala Spencera. Když na něm pozorovala únavu, práci prostě zastavila. Byla to jeho poslední role. Zemřel sedmnáct dní po poslední filmové klapce. Katharine nešla na jeho pohřeb, ten byl vyhrazen jeho manželce. Za pár dní ale paní Tracyové zavolala, jestli by se mohly potkat. „Pomiňte,“ odvětila vdova, „já si vždycky myslela, že jste jen drb…“

Lásky za hollywoodskou kamerou

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zařízení označovaná jako exosuits představují měkkou variantu podstatně robustnějších robotů.

Zajímavosti

Kočky jsou jedním z nejhorších invazních druhů dneška.

Věda

Nová vizualizace jedné z nejextrémnějších hvězd.

Vesmír

Loď Altalena přivážející zbraně pro Irgun se stala cílem palby vládních jednotek židovského státu. (kolorováno).

Válka
Historie

Černobílý mořský vlk

Mezi nejobávanější predátory mezi vodními savci nepochybně patří kosatka dravá (Orcinus orca) – až šestitunový kytovec. Kosatku coby vrcholného predátora v jejím přirozeném životním prostředí nic neohrožuje. Tito několikatunoví savci z čeledi delfínovitých dovedou plavat rychlostí bezmála 60 km/h, vidí skvěle nad hladinou i ve vodě, výborně slyší a pomáhají si také echolokací. Loví v organizovaných smečkách, proto se jí někdy přezdívá „mořský vlk“. V průměru pozře skoro čtvrt tuny masa denně a zabíjí bez problémů i velké žraloky nebo ploutvonožce.

Skutečné nebezpečí však představují pouze pro svou kořist. Ve volné přírodě ještě nedošlo k žádnému útoku na lidi, který by skončil smrtí – kosatky si člověka obvykle jen spletou se svým běžným úlovkem a včas se zastaví, což se připisuje jejich vysoké inteligenci. 

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907