Ze studií v Los Angeles vycházejí ty největší romance stříbrného plátna. Jsou v nich vášně, polibky, objetí, hádky, rozchody, slzy i láska. Jenže ty často nekončí s režisérovým „Stop“. Jaké byly ty skutečné milostné příběhy Hollywoodu?
Byli manželi 50 let. Když bulvár občas spekuloval o jeho nevěrách, Paul Newman zálety popíral: „Mám doma steak. Proč bych chodil někam ven na hamburger?“ Oba také věděli, proč je jejich svazek tak trvalý. „Je vážně sexy, ale když tohle všechno vyletí oknem, tak co zůstane? Jestli vás dokáže rozesmát.“ Joanne Woodwardová na adresu svého manžela dodávala: „On mě rozesmává pořád!“
Když se v roce 1953 potkali na divadelní zkoušce, na velkou lásku to nevypadalo. Dvaadvacetiletá Joanne úhlednost, pověstné modromodré oči a husté vlasy o šest let staršího Paula považovala za „nechutné.“ Prostě hezounek. Zato on v ní viděl okouzlující nezávislou ženu. Moc se o ni ale nezajímal, byl v té době ženatý a měl tři děti. Woodwardová rozhodně nechtěla jeho rodinu rozbít. Když ale v roce 1957 začali natáčet Dlouhé horké léto, vzájemná chemie byla už nepřehlédnutelná. Vzali se v lednu 1958. Vina z rozpadu prvního manželství Newmanovi ztrpčovala život až do smrti.
Jenže věděl, že Woodwardová je ta jediná. Žili v Connecticutu na farmě z 18. století a měli tři dcery. Hodně se věnovali charitě. A milovali se až do stáří. Objímali se, líbali a dotýkali jeden druhého. V lednu 2008 oslavili zlatou svatbu, ale bohužel v září téhož roku milovaný Newman zemřel na rakovinu.
ZajímavostiStředobod areálu obývaného oneidskou komunitou tvořil cihlový zámeček, kde se odehrávala většina společenských aktivit. (foto: Wikimedia Commons, New York Public Library, CC0)
VědaŘepeň durkoman roste na vlhkých polích, špatně odvodněných loukách, dočasně obnažených dnech rybníků, jezer a řek, lze ji nalézt v příkopech cest i blízko lidských sídel. (foto: Wikimedia Commons, Stefan.lefnaer, CC BY-SA 4.0)
HistorieNa základě rentgenových snímků a počítačové tomografie jeho mumie vědci předpokládají, že Tutanchamon nejspíš dopadal při chůzi na patu a potřeboval oporu hůlky. (ilustrační foto: Wikimedia Commons, Michael Barera, CC BY-SA 4.0)
VálkaOperace v hustě obydleném městském prostředí jsou jedněmi z nejnáročnějších vůbec. Brazilské favely poté představují skutečnou městskou džungli, kde policisté navíc musí brát ohledy i na bezpečnost civilních obyvatel. (foto: Wikimedia Commons, Governo do Rio de Janeiro, Marcelo Horn, CC BY 2.0)
VědaStartup Vow Food z australského Sydney vyprodukoval jako první na světě maso z buněk vyhynulého mamuta. (ilustrace: Wikimedia Commons, Thomas Quine, CC BY-SA 2.0)