2 500 žen uháčkovalo největší dečku na světě: Měří 11 tisíc metrů čtverečních

08.02.2016 - redakce 100+1


Reklama

Přes 2 500 žen a dívek ve věku od 4 do 93 let uháčkovalo největší dečku na světě. Do projektu, jehož cílem bylo podpořit znevýhodněné a hendikepované lidi v Indii, se zapojily ženy ze 14 zemí světa. Akci prostřednictvím sociálních sítí zorganizoval Subashri Natarajan - po dobu šesti měsíců zasílaly organizátorům ženy své vlastní výtvory, které byly poté spojeny v jeden celek na louce nedaleko indického města Chennai. Obdivuhodný výkon si vysloužil zápis do Guinnessovy knihy rekorů – dečka pokryla plochu 11 tisíc metrů čtverečních. Odměna za rekordní zápis nyní poputuje potřebným a znevýhodněným lidem po celé Indii.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Guinness World Record

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Revue

Čínské prasečí farmy jsou bohatým zdrojem chřipkových virů.

Věda

Ve viditelném světle

Na takovýto vzhled M31 jsme zvyklí od dob větších pozemních dalekohledů. Hvězdný ostrov v Andromedě dělí od Země asi 2,5 milionu světelných roků a jeho průměr astronomové určili na 230 tisíc světelných let. Jedná se o spirální galaxii, která je vůči našemu pohledu částečně skloněná. Její hmotnost se pohybuje v rozpětí 300–400 miliard hmotností Slunce (nepočítaje temnou hmotu). M31 a Mléčná dráha představují dva největší objekty v Místní skupině. Navzájem se k sobě přibližují a zhruba za čtyři miliardy roků postupně splynou v jednu velkou eliptickou galaxii.

Vesmír

Pes ušatý je v angličtině pojmenován „Bat-eared fox“, tedy „liška s netopýříma ušima“. Sluch této psovité šelmy je skutečně mimořádný.

Příroda
Zajímavosti
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907