3D tištěný autonomní autobus Olli pobaví cestující umělou inteligencí

18.06.2016 - Stanislav Mihulka

Budou nás vozit autonomní autobusy, s nimiž si popovídáme o počasí a které nám doporučí restauraci?


Reklama

Společnost Local Motors se sídlem v Arizoně vyvinula autonomní autobus Olli pro 12 pasažérů. Je na elektrický pohon a z velké části ho vyrábí 3D tiskárna.

Olli je vybaven celkem 30 senzory, které zahrnují radar, LIDAR a kamery. Jejich data pak využívá umělá inteligence k autonomnímu řízení v městském provozu.

TIP: Překvapivý úspěch. Umělá inteligence Watson se naučila vařit

Není to ale jen tak nějaká inteligence Local Motors se dohodli s vývojáři IBM, kteří pracují na slavné umělé inteligenci IBM Watson. Watson se podílí na navigaci autobusu Olli a také mu poskytl schopnost povídat si s cestujícími.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Gizmag, Local Motors

  • Zdroj fotografií: Local MotorsDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Podle většiny svědectví vypadá lochneská příšera jako obří plaz s dlouhým krkem a ploutvemi. Na její sochy lze narazit po celém Skotsku. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

V teplejší vodě se daří vodním květům. Barva jezer se mění z modrých odstínů na zelené a hnědé. (foto: Unsplash, Kalen EmsleyCC0)

Věda

Představa stabilní červí díry udržené gravitací a elektromagnetickým polem. (ilustrace: ESO (Scientific American)CC BY-SA 4.0)

Vesmír

Společně s rostoucí poptávkou po exotickém koření, rostl i počet více či méně sofistikovaných podvodů. (foto: Pixabay, CC0)

Historie

Samohybné dělo Bishop vzniklo jako montáž 25liberního kanonu do masivní nástavby na podvozku pěchotního tanku Valentine. (Wikimedia Commons, Imperial War MuseumsCC0)

Válka

Vlčím smečkám v Yellowstonu se připisuje efekt tzv. trofické kaskády, tedy vzájemně zřetězených procesů vedoucích k obnově narušené přírody.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907