Adept na Darwinovu cenu: Bolestivá smrt komínového lupiče z Kalifornie

22.11.2016 - Redakce Revue 100+1

Zatímco Santa Claus sestupuje k lidem komínem, aby jim nadělil dárky, lupič Cody Caldwell v Kalifornii se tudy chtěl spustit, aby kradl – bohužel se však uvnitř zasekl


Reklama

Na počátku tragédie v kalifornském městečku Huron stálo škrtnutí sirkou, kterou si chtěl majitel domu rozdělat oheň v krbu. Plameny však vzápětí vyvolaly hlasitou reakci z komína, kudy se v noci pokusil do obydlí proniknout lupič – načež tam uvízl.

Příbytek se okamžitě začal plnit kouřem, pan domácí proto zavolal policii a hasiče, kteří přispěchali na pomoc se sbíječkami a snažili se nešťastníka vysekat. Záchranná operace se však nezdařila a teprve devatenáctiletý Caldwell zemřel na otravu kouřem a popáleniny. 

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907