Amazon připravuje vzducholodě jako létající základny pro drony

31.12.2016 - Stanislav Mihulka

Společnost Amazon už zahájila doručování zásilek pomocí dronů, i když zatím jenom v malém měřítku. Záhy se ale ukázalo, že celá věc má jeden malý háček

Dron Amazonu -<p>Budou mít poštovní drony Amazonu létající základny?</p>
Dron Amazonu -

Budou mít poštovní drony Amazonu létající základny?


Reklama

Vysílání dronů z pozemních stanic a jejich let k zákazníkovi a zpět vyžaduje značné množství energie. V Amazonu se to rozhodli řešit pomocí létajících základen. 

Připravují velké vzducholodě, které budou obsluhovat drony, doplňovat jim zásilky a vysílat je k zákazníkům. Těmto vzducholodím, které by mohly operovat ve výškách kolem 14 kilometrů, by zase doplňovaly zásoby a drony flotily menších vzducholodí. 22. prosince si společnost Amazon podala na takovou technologii patent.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Business Insider

  • Zdroj fotografií: Amazon

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Smrt Julia Caesara, těsně před vznikem císařství

Věda

Záběr výbuchu z 16. července 1945 v Novém Mexiku – nechybělo ale zas tak moc, aby atomovou bombu sestrojilo i nacistické Německo. Ve výřezu první atomová bomba odpálená během testu Trinity. (foto: Shutterstock + Wikimedia Commons, Federální vláda Spojených států amerických, CC0)

Zajímavosti

Vytrženo z kontextu

The Furniture Lift | Leandro Erlich

Argentinský umělec Leandro Erlich si pro svou neotřelou instalaci zvolil náměstí ve francouzském Nantes. Přímo nad jeho střed do výšky zhruba deseti metrů umístil kus rohové budovy, k jejímuž oknu vede nábytkový výtah. Erlich si zakládá na realističnosti svých projektů, a výsek stavby se proto jeví velmi uvěřitelně: Nechybějí ani takové detaily jako cihly ve stěnách či prostory pod podlahou. Kus konstrukce vyrobený z ultralehkých materiálů přitom nedrží ve vzduchu žádná pomocná lana – jeho jedinou oporu představuje právě žebřík. (foto: Profimedia)

Revue

Sebereplikující se von Neumannovy sondy by mohly vydávat rádiové záření, které je schopen do veliké vzdálenosti detekovat radioteleskop FAST.

Vesmír

Plamének plotní běžně kvete od června do září, často se však s jeho květy potěšíme i v říjnu a výjimečně dokonce i počátkem listopadu. Plamének dokáže dokonale skrýt dřeviny i ploty, po nichž se pne.

Příroda

Portrét Perchty z Rožmberka, detail obrazu z 19. století, který se nachází na hradě Rožmberk.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907