Amazon připravuje vzducholodě jako létající základny pro drony

31.12.2016 - Stanislav Mihulka

Společnost Amazon už zahájila doručování zásilek pomocí dronů, i když zatím jenom v malém měřítku. Záhy se ale ukázalo, že celá věc má jeden malý háček

Dron Amazonu -<p>Budou mít poštovní drony Amazonu létající základny?</p>
Dron Amazonu -

Budou mít poštovní drony Amazonu létající základny?


Reklama

Vysílání dronů z pozemních stanic a jejich let k zákazníkovi a zpět vyžaduje značné množství energie. V Amazonu se to rozhodli řešit pomocí létajících základen. 

Připravují velké vzducholodě, které budou obsluhovat drony, doplňovat jim zásilky a vysílat je k zákazníkům. Těmto vzducholodím, které by mohly operovat ve výškách kolem 14 kilometrů, by zase doplňovaly zásoby a drony flotily menších vzducholodí. 22. prosince si společnost Amazon podala na takovou technologii patent.

  • Zdroj textu:

    Business Insider

  • Zdroj fotografií: Amazon

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ledoborec Polarstern vyplul 20. září 2019 z norského Tromsø a 6. října se v Severním ledovém oceánu připojil ke kře. Šedá šipka znázorňuje, kterým směrem se loď zřejmě vydá. Do přístavu v německém Bremerhavenu by se měla podle plánu vrátit letos v říjnu.

Zajímavosti

V prachu se může skrývat rezistence na antibiotika 

Věda

Půlmilionový roj sarančat pustinných (Desert locust) dokáže za jediný den spořádat stejné množství jídla jako 10 slonů, 25 velbloudů nebo 2 500 lidí. Velké roje mohou mít až 80 milionů jedinců.

Revue

Bohatství v kopcích nad solným jezerem objevili už neolitičtí zemědělci

Historie

Požár při testu motorů Reaver.

Vesmír

Jádro oblasti rozšíření kakadu palmového (Probosciger aterrimus) se omezuje na region Nové Guineje a cíp na severu Austrálie.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907