Američanka věnovala 2 200 litrů mateřského mléka potřebným rodinám

03.08.2017 - Zuzana Rychlá

Devětadvacetiletá Američanka z Oregonu trpí vzácnou poruchou, která se projevuje extrémní nadprodukcí mateřského mléka. Rozhodla se ho proto věnovat nekojícím matkám a homosexuálním párům


Reklama

Za jediný den „vyprodukuje“ Elisabeth Keturah Anderson-Sierra zhruba šest a půl litru mateřského mléka, což je v průměru zhruba 10× více než ostatní ženy. Odsáváním a zpracováním mléka denně tráví okolo 10 hodin. „Je to jako bych chodila do práce,“ popisuje Elisabeth svůj nabitý program.

Vzácná porucha, která způsobuje extrémní produkci mateřského mléka se u mladé matky objevila před 2,5 lety. Tehdy se narodila její dcera Isabella. Se svým údělem se rozhodla vypořádat statečně – mateřské mléko pravidelně odsává a předává je mléčným bankám. Ty je poté distribuují potřebným – matkám, které samy kojit nemohou nebo například homosexuálním párům. 

Sama si přitom při narození dcery prošla nepříjemnou zkušeností – dítě se jí narodilo předčasně a sama nejdříve kojit vůbec nemohla. Za dva a půl roku již Elisabeth bankám věnovala přes 2 200 litrů mléka. „Svou dceru jsem sice nekojila, ale odkojila jsem stovky a tisíce dalších dětí,“ říká o sobě s úsměvem devětadvacetiletá matka dvou dětí.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Inside Edition

  • Zdroj fotografií: Facebook | Elisabeth Keturah Anderson-Sierra

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Fragonardovy écorchés jsou k vidění v pařížské veterinární škole v Maisons-Alfortmezi. Exponátům samozřejmě dominuje Jezdec Apokalypsy, zaujme ale i tančící trojice lidských plodů či z kůže stažený muž svírající v ruce po vzoru biblického Samsona oslí čelist. (foto: Alamy)

Historie

Saint-Lô na snímku z 18. července 1944. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Ukrajinské poprvé

Katedrála sv. Sofie v Kyjevě

Chrám známý též jako katedrála Svaté moudrosti vznikl v 11. století na popud knížete Jaroslava Moudrého. Vzorem se mu údajně stala byzantská Hagia Sofia a vedle mší se tam odehrávaly i ceremoniální obřady: Knížata Kyjevské Rusi ve svatostánku například přijímala cizí delegace. Momentálně jde o jednu z nejznámějších památek Ukrajiny a také o první pamětihodnost země, jež se dostala na seznam UNESCO. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Magické lesy na turistickém chodníku Arakawa, jenž vede ke stromu Jómon sugi.

Příroda

I prověřené léky mohou překvapit

Věda

Kvasar H1821+643

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907