Americké úřady zveřejnily dlouho očekávanou zprávu o UFO

28.06.2021 - Stanislav Mihulka

Čerstvě zveřejněná zpráva o neidentifikovaných vzdušných jevech zahrnuje 144 událostí, pozorovaných mezi lety 2004 a 2021

<p>Fotomontáž UFO nad německým Meersburgem.</p>

Fotomontáž UFO nad německým Meersburgem.


Reklama

Úřad ředitelky amerických tajných služeb (DNI) Avril Hainesové v pátek 25. června zveřejnil zprávu, která již dlouho budí vzrušené emoce. Jde o jevy UFO nebo-li UAP (podle anglického Unidentified Aerial Phenomena), neidentifikované vzdušné jevy, jak se teď nově takové věci nazývají.

Očekávání byla veliká, přinejmenším mezi veřejností. A jak se zdá, nebyla naplněna. Podle ohlasů v médiích převažuje zklamání nad tím, jak málo toho 9stránkový dokument obsahuje. Mnozí čekali, že se dozvědí něco opravdu převratného, že dojde k osvětlení záhad, o nichž se teď hodně mluví. Zpráva ovšem především přiznává, že se americké ozbrojené síly setkávají s jevy, které doposud neumíme plně vysvětlit.

Žádné důkazy

Ke zprávě se anonymně vyjádřili představitelé americké administrativy, podle nichž neexistují žádné přesvědčivé důkazy nebo alespoň zřetelné indicie, že jevy UAP souvisejí s aktivitami mimozemského původu. Stejně tak nejsou žádné důkazy pro to, že jde o technologie používané jinými vyspělými zeměmi. Pentagon se dušuje, že nejde ani o testy nějakých super tajných amerických technologií.

TIP: Pentagon potvrdil, že uniklé video neidentifikovaných vzdušných jevů je pravé

Zpráva úřadu DNI zahrnuje popis 144 událostí, pozorovaných mezi lety 2004 a 2021, které až na jednu vyšetřovatelé nebyli schopni vysvětlit. Ve zprávě je například zmíněno, že u malé části z nich byly zachyceny určité specifické rádiové vlny, ale detaily nejsou jasné. Každopádně se zdá, že přinejmenším část těchto událostí může představovat zajímavé jevy, ať už jsou spojené s nějakými mimozemskými aktivitami nebo nikoliv. Jejich další pozorování v rámci programu amerického námořnictva Unidentified Aerial Phenomena Task Force (UAPTF) a případný výzkum by snad mohly objasnit víc.

 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti
Revue

Kuiperův pás původně 30krát překonával hmotnost naší planety, dnes je však 99 % této hmoty „nezvěstných“.

Vesmír

Britští sapéři stavějí most na západní frontě, 1917

Válka
Věda

Návrat Johannese a Friedricha, synů hraběte ze Stadionu z kavalírské cesty. 

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907