Marš v dešti konfet: Američtí vojáci na slavnostní přehlídce v New Yorku

17.07.2017 - Redakce Válka Revue


Reklama

Proslulé newyorské přehlídky jsou známé i díky dešti z konfet a skartovaného papíru, což má navodit slavnostní atmosféru. Tradice má svůj původ hluboko v 19. století u spontánních oslav sochy Svobody. Co se objemu vyhozených konfet týče, byla v tomto směru největší přehlídka vítězství v roce 1945, kdy bylo údajně použito okolo 5 000 tun konfet. Slavnostní přehlídku před obyvateli New Yorku v takzvaném „údolí hrdinů“ si zde užívají veteráni války v Zálivu.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Fragonardovy écorchés jsou k vidění v pařížské veterinární škole v Maisons-Alfortmezi. Exponátům samozřejmě dominuje Jezdec Apokalypsy, zaujme ale i tančící trojice lidských plodů či z kůže stažený muž svírající v ruce po vzoru biblického Samsona oslí čelist. (foto: Alamy)

Historie

Saint-Lô na snímku z 18. července 1944. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Ukrajinské poprvé

Katedrála sv. Sofie v Kyjevě

Chrám známý též jako katedrála Svaté moudrosti vznikl v 11. století na popud knížete Jaroslava Moudrého. Vzorem se mu údajně stala byzantská Hagia Sofia a vedle mší se tam odehrávaly i ceremoniální obřady: Knížata Kyjevské Rusi ve svatostánku například přijímala cizí delegace. Momentálně jde o jednu z nejznámějších památek Ukrajiny a také o první pamětihodnost země, jež se dostala na seznam UNESCO. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Magické lesy na turistickém chodníku Arakawa, jenž vede ke stromu Jómon sugi.

Příroda

I prověřené léky mohou překvapit

Věda

Kvasar H1821+643

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907