Archeologové odkryli nejstarší divadlo alžbětinského Londýna

19.06.2020 - Stanislav Mihulka

Londýn svého času býval jedním z center evropské renesance. Několik let po začátku vlády královny Alžběty I. zde vzniklo divadlo Red Lion

<p>Vykopávky divadla Red Lion v londýnském East Endu.</p>

Vykopávky divadla Red Lion v londýnském East Endu.


Reklama

Londýn svého času býval jedním z center evropské renesance. Mimo jiné se tam i hrálo divadlo. Několik let po začátku vlády královny Alžběty I., někdy kolem roku 1567, což je shodou okolností 3 roky po narození Williama Shakespeara, postavili v londýnském East Endu divadlo „Red Lion“.

Podle všeho šlo nejen o první divadlo vybudované pro tento účel v Londýně, ale v celém anglicky mluvícím světě té doby. Podle dochovaných zpráv toto divadlo postavil obchodník John Brayne, který se poté také spolupodílel na založení divadla „The Theatre“ v roce 1576, rovněž v East Endu, v němž posléze hráli hry mladého Shakespeara.

TIP: Výročí ohnivé katastrofy: Před 353 lety lehl Londýn popelem

Archeologové britské společnosti Archaeology South-East, která je komerční odnoží University College London (UCL) loni v oblasti londýnského Whitechapelu objevili pozůstatky zástavby a artefaktů, které velmi pravděpodobně jsou tím, co zůstalo z divadla Red Lion. O samotném divadle toho víme jen velmi málo, kromě jeho umístnění jde jen o zmínky ve dvou soudních sporech, v nichž figuroval zakladatel divadla Brayne.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Live Science

  • Zdroj fotografií: Archaeology South-East/UCL

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V čínských náboženstvích silně zakořenila potřeba uctívat zesnulé předky na fyzickém místě. Kremaci proto lidé volí neradi. (foto: Profimedia)

Zajímavosti

Nové objevená unikátní římská mozaika znázorňuje legendární souboj Achilla s Hektorem.

Věda
Reklama
Vesmír

Spojenečtí vojáci si prohlížejí tank Panther, který se převrátil do řeky u belgického města Houffalize.

Válka

Friedrich Küchenmeister ve jménu vědy využil v polovině 19. století odsouzence na smrt k úspěšnému pokusu, jímž doložil cyklus tasemnice dlouhočlenné.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907