Archeologové odkryli nejstarší divadlo alžbětinského Londýna

19.06.2020 - Stanislav Mihulka

Londýn svého času býval jedním z center evropské renesance. Několik let po začátku vlády královny Alžběty I. zde vzniklo divadlo Red Lion

<p>Vykopávky divadla Red Lion v londýnském East Endu.</p>

Vykopávky divadla Red Lion v londýnském East Endu.


Reklama

Londýn svého času býval jedním z center evropské renesance. Mimo jiné se tam i hrálo divadlo. Několik let po začátku vlády královny Alžběty I., někdy kolem roku 1567, což je shodou okolností 3 roky po narození Williama Shakespeara, postavili v londýnském East Endu divadlo „Red Lion“.

Podle všeho šlo nejen o první divadlo vybudované pro tento účel v Londýně, ale v celém anglicky mluvícím světě té doby. Podle dochovaných zpráv toto divadlo postavil obchodník John Brayne, který se poté také spolupodílel na založení divadla „The Theatre“ v roce 1576, rovněž v East Endu, v němž posléze hráli hry mladého Shakespeara.

TIP: Výročí ohnivé katastrofy: Před 353 lety lehl Londýn popelem

Archeologové britské společnosti Archaeology South-East, která je komerční odnoží University College London (UCL) loni v oblasti londýnského Whitechapelu objevili pozůstatky zástavby a artefaktů, které velmi pravděpodobně jsou tím, co zůstalo z divadla Red Lion. O samotném divadle toho víme jen velmi málo, kromě jeho umístnění jde jen o zmínky ve dvou soudních sporech, v nichž figuroval zakladatel divadla Brayne.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Live Science

  • Zdroj fotografií: Archaeology South-East/UCL

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jedna z mumií nalezených u stratovulkánu Llullaillaco na argentinsko-chilských hranicích.

Věda

Korunní princ Vilém Oranžský (1840–1879) byl bystrý a inteligentní chlapec. Byl vychováván v přísném viktoriánském duchu, což pro něj ale znamenalo pohromu.

Historie
Reklama

Snímek pořízený zařízením Extreme Ultraviolet Imager z letošního března ukazuje Slunce na vlnové délce 17 nanometrů. Jedná se o vlnovou délku, kterou vydává plyn o teplotě kolem jednoho milionu stupňů.

Vesmír

Ralská pahorkatina a její nejvyšší vrchol – hora Ralsko (696 m). (foto: Wikimedia Commons, Mirek256CC BY-SA 3.0)

Příroda

Malý Barrett se svou objednávkou cheeseburgerů.

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907