Automatická kuchyně od Moley Robotics uvaří zákazníkům už letos

23.01.2021 - Stanislav Mihulka

Robotická kuchyně od Moley Robotics má zvládat přes pět tisíc receptů od nejlepších šéfkuchařů. Na trhu by se měla objevit již během letošního roku...


Reklama

Přijde vám vaření náročné? Britský startup Moley Robotics zašel ještě mnohem dál za robotické mixéry a chytré ledničky. Vyvinuli kompletní robotickou kuchyni, která zcela sama uvaří jídlo, od začátku až do konce. Majitel může jen přihlížet a užívat si souhru robotických technologií. Kuchyně Moley Robotics ale zároveň počítají s tím, že si prakticky každý občas chce uvařit sám a je v nich prostor i pro lidského kuchaře.

Klíčovým prvkem této automatické kuchyně je pár šikovných robotických rukou, které se mohou pohybovat po celé kuchyni, díky systému kolejí, zabudovaných ve stropu kuchyně. Robotické končetiny mají k dispozici soubor potřebných nástrojů a jejich pohyb řídí důmyslné algoritmy, spojené se soustavou kamer a senzorů. Moley Robotics plánují vybavit robotickou kuchyni více než pěti tisíci recepty na nejrůznější pokrmy, na jejichž přípravě spolupracují s šéfkuchaři.

TIP: Konečně užitečný vynález: Robot, který vám uvaří dokonalou večeři

Moley Robotics postavili první prototyp této kuchyně v roce 2015. Letos už jejich robotická kuchyně bude na trhu. Její cenu bude určovat zvolená konfigurace kuchyně. V případě luxusní varianty „Moley R“ přijde robotická kuchyně na zhruba 338 tisíc dolarů, čili asi 7 milionů 300 tisíc Kč. Podle startupu je o jejich kuchyně velký zájem mezi restauracemi, hotely a dodavateli občerstvení.

  • Zdroj textu:

    New Atlas

  • Zdroj fotografií: Moley Robotics

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jizvy chudoby: konžský frank

kde: Demokratická republika Kongo | nejvyšší inflace: 511 % (2000)

Demokratická republika Kongo vlastní jedny z největších zásob mědi a kobaltu na světě a nechybí jí ani ropa. O vývoz všech tří surovin sice země opírá svou ekonomiku, která je momentálně na vzestupu, nicméně dlouhé roky občanských válek a nestabilní politické situace v ní napáchaly přetrvávající škody. Nejvyšší inflace byla v zemi naměřena v roce 2000, kdy se zvýšila o 511 procent. Od té doby sice znehodnocení prudce kleslo, ve státě však stále žije přes 60 procent obyvatel pod úrovní chudoby. 

Zajímavosti
Věda

Pražský hrad (kolem roku 1400). Za Lucemburků, především pak za Karla IV. se hrad románský proměnil v gotický. Královský palác byl přestavěn podle „galského způsobu“ a francouzská gotika se měla odrážet i ve stavbě katedrály. (zdroj: Archiv výzkumu Pražského hradu)

Historie

Umělecká představa stanice Tchien-kung 3, která má vzniknout do roku 2022. (zdroj: CNSA)

Vesmír
Zajímavosti

Součástí japonských sil byla i největší bitevní loď na světě Jamato. (zdroj: Wikimedia Commons (Yamato Museum, Shizuo Fukui, volné dílo)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907