Autonomní drony Nvidia mohou sledovat cestu i bez pomoci GPS

16.06.2017 - Stanislav Mihulka

Navigační systém Nvidia se strojovým učením se v lese určitě neztratí

Nvidia -<p>Drony s navigačním systémem Nvidia se mohou navigovat vizuálně a svou inteligencí</p>
Nvidia -

Drony s navigačním systémem Nvidia se mohou navigovat vizuálně a svou inteligencí


Reklama

Pro navigaci dronů je skvělý družicový polohový systém GPS. Není ale všemocný. Stále jsou místa, kde si GPS moc neporadí. Anebo se může stát, že GPS nebude k dispozici, v důsledku poruchy nebo třeba nepřátelského útoku.

Známý výrobce grafických karet Nvidia momentálně vyvíjí navigační systém pro drony, který nespoléhá na GPS, ale na vizuální sledování terénu a strojové učení. Takový dron se jen tak neztratí.

Vývojáři Nvidia nestaví celý nový dron, ale vyvíjejí navigační systém pro již existující běžné drony. Srdcem navigačního systému je modul pro strojové učení Jetson TX1, kterému posílají data dvě kamery.

TIP: Ztracené výletníky budou stopovat a zachraňovat šikovné drony

Navigační systém společnosti Nvidia by se měl uplatnit v záchranných misích i v extrémně členitém terénu, jako jsou kaňony, města nebo regály velkých skladišť.

 

Reklama

  • Zdroj textu:

    Nvidia

  • Zdroj fotografií: NvidiaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kolorovaná fotografie přibližuje, jak přesně vakovlci vypadali. Osudným se jim stal strach farmářů o stáda dobytka. (foto: Profimedia)

Zajímavosti
Zajímavosti
Věda

Americké bombardéry B-29 shazují bomby kdesi nad Koreou. Počítalo se s nimi také pro případný nukleární úder. (foto: Shutterstock)

Válka

Alice Sasko-Koburská (1843–1878) byla prababičkou prince Phillipa, nedávno zemřelého manžela královny Alžběty II. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Základ Algolova systému, vzdáleného devadesát světelných roků, tvoří velmi těsná spektroskopická dvojhvězda: Stálici hlavní posloupnosti třikrát hmotnější než Slunce doprovází ve vzdálenosti pouhých devíti milionů kilometrů podobr s 0,7 sluneční hmotnosti. Zmíněnou dvojici pak jednou za 681 dní obkrouží ještě třetí hvězda, mírně hmotnější než Slunce. (ilustrace: ESO, L. CalçadaCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907