Big Drone je první pilotovanou multikoptérou pro akrobatické triky

20.02.2020 - Stanislav Mihulka

Nový typ velké multikoptéry slibuje úžasné akrobatické závody dronů

<p>Multikoptéra pro milovníky akrobacie</p>

Multikoptéra pro milovníky akrobacie


Reklama

Společnost Drone Champions AG vzala velmi důkladně reklamu na svoji novou videohru Drone Champions League a postavila fantastický akrobatický dron. Stroj nese jméno „Big Drone“ a je to multikoptéra velmi aerodynamických tvarů se 12 rotory na šesti ramenou. Může ji řídit lidský pilot, a také může provádět extrémní akrobatické kousky, i když nikoliv s člověkem na palubě.

Během akrobacie ovládají multikoptéru zkušení piloti závodních dronů. I když to na první pohled vypadá, že Big Dron dělá úžasné manévry s lidským pilotem, ve skutečnosti byla za řízením dronu figurína. S lidským pilotem létá akrobatická multikoptéra mnohem uměřenějším stylem.

TIP: Nejmenší autonomní závodní dron světa váží pouhých 72 gramů

Nová videohra by se měla stát příležitostí k získávání pilotů pro nový typ závodů dronů, v nichž bude záležet na akrobatických schopnostech dronů i jejich lidských pilotů. Zatím se ale zdá, že lidé budou akrobatické drony pilotovat, přinejmenším zpočátku, ze země. V takových závodech by lidským pilotům nejspíše hrozilo značné riziko.

  • Zdroj textu:

    Red Bull

  • Zdroj fotografií: Red Bull

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bílý slon je absolutní a finančně velmi nákladnou přítěží, kterou ale nemůžete nepřijmout

Historie
Válka

Dineobellator žil ve světě těsně před dopadem osudového meteoritu.

Věda

Slayton během výcviku na trenažéru v Houstonu - lékaři mu diagnostikovali vzácnou srdeční vadu. Ani je však nenapadlo ho vyřadit z přípravy ke kosmickým letům.

Vesmír

Historie Leptis Magna byla krátká, avšak oslňující. Město vzniklo v 7. století př. n. l. coby obchodní přístav Féničanů a dlouho tvořilo součást Kartága. 

Cestování

V Zoo Praha se narodilo mládě slona indického.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907