Big Drone je první pilotovanou multikoptérou pro akrobatické triky

20.02.2020 - Stanislav Mihulka

Nový typ velké multikoptéry slibuje úžasné akrobatické závody dronů

<p>Multikoptéra pro milovníky akrobacie</p>

Multikoptéra pro milovníky akrobacie


Reklama

Společnost Drone Champions AG vzala velmi důkladně reklamu na svoji novou videohru Drone Champions League a postavila fantastický akrobatický dron. Stroj nese jméno „Big Drone“ a je to multikoptéra velmi aerodynamických tvarů se 12 rotory na šesti ramenou. Může ji řídit lidský pilot, a také může provádět extrémní akrobatické kousky, i když nikoliv s člověkem na palubě.

Během akrobacie ovládají multikoptéru zkušení piloti závodních dronů. I když to na první pohled vypadá, že Big Dron dělá úžasné manévry s lidským pilotem, ve skutečnosti byla za řízením dronu figurína. S lidským pilotem létá akrobatická multikoptéra mnohem uměřenějším stylem.

TIP: Nejmenší autonomní závodní dron světa váží pouhých 72 gramů

Nová videohra by se měla stát příležitostí k získávání pilotů pro nový typ závodů dronů, v nichž bude záležet na akrobatických schopnostech dronů i jejich lidských pilotů. Zatím se ale zdá, že lidé budou akrobatické drony pilotovat, přinejmenším zpočátku, ze země. V takových závodech by lidským pilotům nejspíše hrozilo značné riziko.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Red Bull

  • Zdroj fotografií: Red Bull

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kráter v arizonské poušti, dnes označovaný jako Barringerův, se stal první strukturou vědecky identifikovanou coby důsledek dopadu kosmického tělesa.

Zajímavosti

S větrem o závod

autor: Graeme Obree | model: Beastie

Beastie – anglicky „bestijka“ – je tzv. prone bike, tedy kolo, na němž se za jízdy leží břichem k zemi. Tento konkrétní model patří závodníkovi Graememu Obreemu, který si ho sám navrhl i sestavil a dál si k němu nechal vyrobit speciální aerodynamickou slupku s průčelím. S futuristicky vyhlížejícím strojem se pak v roce 2013 zúčastnil závodu World Human Powered Speed Championships v nevadské poušti, kde se mu povedlo zdolat rychlostní rekord v kategorii prone bike: Svoji Beastie „vybičoval“ k rychlosti 91,12 km/h. (foto: Profimedia)

Revue
Historie

Meganosorožec Paraceratherium linxiaense v krajině svrchního oligocénu.

Věda

Není neobvyklé, že například rypouši a tučňáci obývají stejné prostory.

Příroda
Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907