Boj proti plastovému odpadu: Coca-Cola testuje prototyp lahve z papíru

Zákazníci v Maďarsku budou mít možnost vyzkoušet papírové lahve s perlivým nápojem

19.02.2021 - Stanislav MihulkaPlaneta se potýká s plastovým odpadem. Řada výrobců zboží, z něhož vzniká plastový odpad, se aktivně snaží tento problém řešit. Společnost Coca-Cola nedávno oznámila, že letos zahájí testování omezeného množství prototypu papírových lahví. Testovat se bude nápoj AdeZ, který bude prodávat v papírových lahvích v Maďarsku online prodejce Kifli.hu.

Prodej nápojů v papírových nádobách není nic nového. Mléko se prodávalo v papíru již v roce 1915. Tehdejší obaly ale nebyly vhodné pro všechny typy nápojů a určitě ne pro ty perlivé. Papír je přitom z hlediska životního prostředí velmi žádoucí, protože je biologicky rozložitelný a relativně snadno se recykluje.

TIP: Překvapivá recyklace: Britští vědci přišli na způsob, jak využít pivovarský odpad

V roce 2020 Coca-Cola oslovila dánský startup Paper Bottle Company (Paboco), který již spolupracuje s některými výrobci, jako je Carlsberg, L’Oréal a The Absolut Company. Dánové vytvořili pro Coca-Colu láhev z tvrdého papíru s bioplastem, přičemž z bioplastu je i uzávěr lahve. Papírová lahev nyní projde úvodními testy u zákazníků, aby se ukázalo, jak si vede v reálném světě a co na ni budou říkat lidé.

  • Zdroj textu
  • Zdroj fotografií

    Coca-Cola


Další články v sekci