Boj proti plastovému odpadu: Coca-Cola testuje prototyp lahve z papíru

19.02.2021 - Stanislav Mihulka

Zákazníci v Maďarsku budou mít možnost vyzkoušet papírové lahve s perlivým nápojem


Reklama

Planeta se potýká s plastovým odpadem. Řada výrobců zboží, z něhož vzniká plastový odpad, se aktivně snaží tento problém řešit. Společnost Coca-Cola nedávno oznámila, že letos zahájí testování omezeného množství prototypu papírových lahví. Testovat se bude nápoj AdeZ, který bude prodávat v papírových lahvích v Maďarsku online prodejce Kifli.hu.

Prodej nápojů v papírových nádobách není nic nového. Mléko se prodávalo v papíru již v roce 1915. Tehdejší obaly ale nebyly vhodné pro všechny typy nápojů a určitě ne pro ty perlivé. Papír je přitom z hlediska životního prostředí velmi žádoucí, protože je biologicky rozložitelný a relativně snadno se recykluje.

TIP: Překvapivá recyklace: Britští vědci přišli na způsob, jak využít pivovarský odpad

V roce 2020 Coca-Cola oslovila dánský startup Paper Bottle Company (Paboco), který již spolupracuje s některými výrobci, jako je Carlsberg, L’Oréal a The Absolut Company. Dánové vytvořili pro Coca-Colu láhev z tvrdého papíru s bioplastem, přičemž z bioplastu je i uzávěr lahve. Papírová lahev nyní projde úvodními testy u zákazníků, aby se ukázalo, jak si vede v reálném světě a co na ni budou říkat lidé.

Reklama

  • Zdroj textu:

    New Atlas

  • Zdroj fotografií:

    Coca-Cola
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Počátečním dnem kalendáře se stalo 22. září 1792, kdy se monarchie změnila v republiku. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie
Revue

Malý obrněný dinosaurus Jakapil kaniukura (ilustrace: PaleoGDY, Mauricio Álvarez & Gabriel Díaz YantenCC BY 4.0)

Věda

Republic P-47 Thunderbolt se během války stal jedním ze tří symbolů letectva USA (spolu s letouny Lockheed P-38 Lightning a North American P-51 Mustang). (foto: Wikimedia Commons, US Air Force, CC0)

Válka
Vesmír

Do slavnostního průvodu, který každý rok prochází bulharským Kazanlakem, se zapojuje na pět tisíc nadšenců. Kroje jako by podtrhovaly nejen malebnost kraje, ale také růží, které dívky v tradičním oděvu sbírají. (foto: Shutterstock)

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907