Brit George King zdolal zcela bez jištění 116 metrů vysoký hotel v Barceloně

04.04.2021 - Martin Reichman


Reklama

Britský lezec George King vylezl zcela bez jištění na jeden z nejvyšších mrakodrapů v Evropě – 116 metrů vysoký hotel Meliá v Barceloně. Výstup mu zabral 20 minut a jeho výkon ocenily desítky diváků jásotem. Sám King se ale příliš dlouho neradoval. Jakmile slezl dolů, ho zatkla katalánská policie.

Podle vyjádření jeho agenta Bryana Yeubreyho vyřídili policisté Kingův pirátský výstup jen domluvou a zhruba po 20 minutách mohl opustit policejní stanici. Dopadl tak podstatně lépe než v červenci 2019, kdy tento rodák z Oxfordshire vyšplhal na čtvrtou nejvyšší budovu v Evropě – 310 metrů vysoký The Shard v Londýně. Tamější úřady měly pro jeho lezecké eskapády méně pochopení a od soudu odešel s šestiměsíčním trestem vězení. Ve vězení v Pentonvillu nakonec strávil 12 týdnů.

TIP: Bez lana, bez maglajzu a bez oblečení: Bláznivý výstup nahého horolezce

Jeho poslední výstup nebyl první zastávkou v katalánské metropoli, na konci loňského roku zde George King zdolal 144 metrů vysoký mrakodrap Torre Glòries (dříve Torre Agbar). Celkově má na svém kontě tento 21letý Brit přes stovku adrenalinových výstupů.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V čínských náboženstvích silně zakořenila potřeba uctívat zesnulé předky na fyzickém místě. Kremaci proto lidé volí neradi. (foto: Profimedia)

Zajímavosti

Nové objevená unikátní římská mozaika znázorňuje legendární souboj Achilla s Hektorem.

Věda
Reklama
Vesmír

Spojenečtí vojáci si prohlížejí tank Panther, který se převrátil do řeky u belgického města Houffalize.

Válka

Friedrich Küchenmeister ve jménu vědy využil v polovině 19. století odsouzence na smrt k úspěšnému pokusu, jímž doložil cyklus tasemnice dlouhočlenné.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907