Británie hledá nové využití pro telefonní budky: Budou z nich mikroservisy

12.01.2017 - Martin Reichman

Velká Británie je plná krásných červených telefonních budek. Co ale s nimi v éře mobilních telefonů? Společnost Lovefone se je rozhodla přeměnit na síť mikroservisů pro mobilní telefony


Reklama

Firma nabízí opravy nejrůznějšího charakteru, od poradenství, přes servis softwaru, až po výměnu poškozeného displeje. Většinu oprav firma slibuje vyřešit během 30 minut. V provozu je prozatím první z mikroservisů v londýnské Greenwich High Road, v příštích měsících má ale v Londýně vyrůst šest dalších. V polovině příštího roku by Lovefone ráda provozovala síť 35 mikroservisů v Londýně a dalších velkých městech Anglie.

Pokusy o nové využití kultovních červených budek nejsou ničím novým. V loňském roce přišla newyorská společnost Bar Works s nápadem přetvořit je na mikrokanceláře pro podnikatele. Obdobné projety ostatně existují i jinde – v Česku například fungují vysloužilé telefonní budky jako knihovny, v Japonsku z nich zase jistá umělecká skupina vytvořila akvárium, v Británii se v některých z nich prodává pivo, slouží jako malé galerie a jinde v nich najdete třeba defibrilátor.

  • Zdroj textu:

    Inhabitat, Lovefone, Bloomberg

  • Zdroj fotografií: Lovefone, Bloomberg

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Templáři bývali ve výběru daní efektivnější než panovník – což vyvolávalo nenávist šlechticů.

Zajímavosti

Významným zdrojem ultrajemných částic je spalování – doprava, vytápění, průmyslová výroba, lesní požáry a výbuchy sopek.

Věda
Reklama

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) prozkoumal nová data roveru Curiosity z Marsu a zjistil, že se na rudé planetě nečekaně pohybuje hladina kyslíku. 

Vesmír

Uvítání v Římě. Ne vždy čekaly na americké vojáky jen polibky mladých dívek

Válka

Jestliže výše postavený šimpanz přihlíží tomu, jak probíhá čištění srsti mezi dvěma níže postavenými jedinci, skončí očista mnohem dřív

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907