Británii trápí počasí: Mrazy vystřídala sněhová bouře Emma

07.03.2018 - Zuzana RychláNejen Česko potrápila letošní sněhová nadílka a silné mrazy. Své si s rozmary počasí užila podstatná část Evropy. Nejinak tomu bylo i za Lamanšským průlivem, kam o víkendu dorazila bouře Emma. Jako typicky britskou označila místní média zprávu z lyžařského střediska v Kentu o důvodech dočasného uzavření – v lyžařském středisku Chatham Ski Centre bylo příliš mnoho sněhu.

Zatímco provozovatelé lyžařského střediska schytávali jednu štiplavou poznámku za druhou, hrdinkou okamžiku se stala lékařka, která vyrazila sněhem ochromeným Glasgow za pacientem. S výbavou, jakou bychom čekali spíše u polárních expedic, dorazila odhodlaná lékařka do nemocnice pěšky po třech hodinách. Důvodem byla dlouhodobě plánovaná operace pacienta, kterou lékařka nechtěla odkládat.

TIP: Levitující ledová maska Jeepu na parkovišti v Severní Karolíně

Kombinace nízkých teplot a mrznoucího deště dokáže na karoserii auta vyprodukovat pořádnou neplechu. Když se k tomu přidá i prasklé vodovodní potrubí, je o zábavu postaráno takřka s jistotou. Vůz zaparkovaný v londýnské části Tower Hamlets tak během několika hodin pokryl dokonalý ledový sarkofág.

Podle meteorologů je aktuální zimní počasí na Britských ostrovech nejhorší za posledních 30 let. Britský Met Office informoval, že oficiálně padl rekord nejnižší teploty pro 24hodinové období během měsíce března. Poprvé od roku 2010 dostal výraznější sněhovou nadílku Dublin.

  • Zdroj textu

    BBC, The Independent

  • Zdroj fotografií

    Twitter


Další články v sekci