Británii trápí počasí: Mrazy vystřídala sněhová bouře Emma

07.03.2018 - Zuzana Rychlá

<p>Radost z počasí určitě neměl ani majitel auta v londýnské části Tower Hamlets.</p>

Radost z počasí určitě neměl ani majitel auta v londýnské části Tower Hamlets.


Reklama

Nejen Česko potrápila letošní sněhová nadílka a silné mrazy. Své si s rozmary počasí užila podstatná část Evropy. Nejinak tomu bylo i za Lamanšským průlivem, kam o víkendu dorazila bouře Emma. Jako typicky britskou označila místní média zprávu z lyžařského střediska v Kentu o důvodech dočasného uzavření – v lyžařském středisku Chatham Ski Centre bylo příliš mnoho sněhu.

Zatímco provozovatelé lyžařského střediska schytávali jednu štiplavou poznámku za druhou, hrdinkou okamžiku se stala lékařka, která vyrazila sněhem ochromeným Glasgow za pacientem. S výbavou, jakou bychom čekali spíše u polárních expedic, dorazila odhodlaná lékařka do nemocnice pěšky po třech hodinách. Důvodem byla dlouhodobě plánovaná operace pacienta, kterou lékařka nechtěla odkládat.

TIP: Levitující ledová maska Jeepu na parkovišti v Severní Karolíně

Kombinace nízkých teplot a mrznoucího deště dokáže na karoserii auta vyprodukovat pořádnou neplechu. Když se k tomu přidá i prasklé vodovodní potrubí, je o zábavu postaráno takřka s jistotou. Vůz zaparkovaný v londýnské části Tower Hamlets tak během několika hodin pokryl dokonalý ledový sarkofág.

Podle meteorologů je aktuální zimní počasí na Britských ostrovech nejhorší za posledních 30 let. Britský Met Office informoval, že oficiálně padl rekord nejnižší teploty pro 24hodinové období během měsíce března. Poprvé od roku 2010 dostal výraznější sněhovou nadílku Dublin.

Reklama

  • Zdroj textu:

    BBC, The Independent

  • Zdroj fotografií: Twitter

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pazourkové pěstní klínu, objevené před 100 lety v Anglii, zřejmě vyrobili příslušníci druhu člověka heidelberského (Homo heidelbergensis). (ilustrace: University of Cambridge, Gabriel UguetoCC BY 4.0)

Věda

Přemyslovští králové – Vratislav II., Vladislav II., Přemysl Otakar I., Václav I., Přemysl Otakar II., Václav II. a Václav III. (ilustrace: panovnici.estranky.cz)

Historie

Kruh života 

Javier Murcia | Chování  | 2. místo

Útok zachycený na snímku předvídal Javier Murcia dlouho před tím, než k němu došlo. Všiml si totiž zřejmě nemocného pyskouna zelenavého, jak těžkopádně plave směrem k porostu, kde se ukrýval dravý kanic písmenkový. Samotný výpad trval doslova pouhý okamžik a predátor byl poté natolik zaměstnaný polykáním kořisti, že se k němu potápěč dostal takřka na dosah ruky. (foto: Underwater Photographer Of The Year 2022, © Javier Murcia)

Revue

K prevenci psychických potíží vznikla řada opatření, jako posílání různých překvapení, dárků či oblíbených jídel. Na palubě ale nesmějí chybět ani antidepresiva a samozřejmě léky proti nespavosti. (foto: Unsplash, CashCC0)

Vesmír

Americký letoun Douglas TBD Devastator, který se účastnil neúspěšného útoku na Tulagi. (foto: Wikimedia Commons, U.S. Navy, CC0)

Válka

Experimenty ve Francii a ve Španělsku ukázaly, že po kávě se hůře odolává svodům nákupů. (foto: PixabayCC0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907